Maroko - Przewodnik

<strong><a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/maroko/" target="_blank">Maroko</a></strong> położone jest na zachodnim wybrzeżu Afryki i oblewane jest wodami Oceanu Atlantyckiego.<br/> Wybrzeża Maroka są łagodne i pokryte różnorodną roślinnością, w której żyją dziesiątki gatunków ptaków. Porośnięte są gajami daktylowymi, pomarańczowymi i oliwkowymi. Tworzą piękny krajobraz na tle islamskiej zabudowy. Zabytki Maroka są niepowtarzalne, gdyż są świadectwem islamskich arcydzieł rzymskich i średniowiecznych. Pustynne kasaby i starożytne grobowce rozrzucone na wzgórzach, rzymskie ruiny, berberyjskie fortece oddają atmosferę Maroka i rokrocznie przyciągają na wakacje coraz więcej turystów.

Pogoda w Maroko

Dzisiaj, 20.9 25°C
Maroko położone jest na zachodnim wybrzeżu Afryki i oblewane jest wodami Oceanu Atlantyckiego.
Wybrzeża Maroka są łagodne i pokryte różnorodną roślinnością, w której żyją dziesiątki gatunków ptaków. Porośnięte są gajami daktylowymi, pomarańczowymi i oliwkowymi. Tworzą piękny krajobraz na tle islamskiej zabudowy. Zabytki Maroka są niepowtarzalne, gdyż są świadectwem islamskich arcydzieł rzymskich i średniowiecznych. Pustynne kasaby i starożytne grobowce rozrzucone na wzgórzach, rzymskie ruiny, berberyjskie fortece oddają atmosferę Maroka i rokrocznie przyciągają na wakacje coraz więcej turystów. Maroko to wielobarwna i orientalna kompozycja kultury arabskiej, niepowtarzalne i najstarsze na świecie muzułmańskie królestwo, w którym wakacje będą z pewnością niesamowita przygoda. To kraj niezwykle urozmaicony krajobrazowo.
Turyści przybywający na wakacje do Maroka mogą wybrać się w Góry Atlas lub na przejażdżkę na wielbłądach po pustyni, po czym mogą zaznać kąpieli w oceanie. Maroko to także kraj orientalnych zapachów. Każdego zauroczą kolorowe suki, na których życie toczy się własnym rytmem. Najpopularniejsze suki znajdują się w Marrakeszu i Fezie - obok Agadiru, Rabatu, Casablanki i Tioutu, najczęstszych kierunkach wycieczek do Maroka. Tu można kupić najwspanialsze pamiątki i poznać mentalność mieszkańców tego kraju. Rdzennym narodem Maroka są Berberowie. Ich typ urody charakteryzuje się niebieskimi oczami, jasnymi lub rudymi włosami, co jest dowodem na ich starożytne pochodzenie. To bardzo odrębny i owiany tajemnica lud o dużej sile przetrwania i poczuciu przywiązania. To z ich kultury wywodzi się surowy styl zabudowy Maroka.

W Maroku sezon turystyczny trwa już od kwietnia i kończy się w październiku i jest to najlepszy okres na skorzystanie z coraz popularniejszych wycieczek last minute do Maroka.
Najczęstszym celem wycieczek do Maroka jest Agadir- nowoczesne centrum turystyczne i międzynarodowe uzdrowisko. O dawnym rybackim charakterze miasta świadczy istniejący do dziś port morski. Miasto tętni życiem za sprawa licznych barów, kawiarni, sklepów, a przede wszystkim gwarnego stuku. W Agadirze wiele atrakcji odnajdziemy nie tylko na zatłoczonych ulicach, ale także w Parku Narodowym, w którym żyje wiele gatunków ptaków. Agadir jest również popularnym ośrodkiem sportów wodnych, takich jak nurkowanie, narty wodne, rowery wodne i skutery. Jest także doskonałą baza wypadowa w głąb Maroka.
Bahia City

Bahia City

Cena za 1 osobę:
758 zł
Casablanca, podobnie jak Agadir, jest nowoczesnym miastem z luksusowymi hotelami oferującymi masę rozrywek na wysokim poziomie. To tu znajduje się ogromny meczet Hassana II zbudowany nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego. Poprzez swój gorący klimat, palmy i brunatna barwę zabudowy, o afrykańskim charakterze Maroka przypomina Marrakesz, który jest ożywionym miastem pełnym bogactwa barw, zapachów i dźwięków.
Będąc na wakacjach w Maroku obowiązkiem jest odwiedzenie znamiennego placu Djemaa El Fna, gdzie odnajdziemy bajecznych zaklinaczy węży, akrobatów i wróżbitów. W Marrakeszu warto wybrać się na wycieczkę także do meczetu Koutoubia, pałacu Bahia i wspaniałych ogrodów.
Corail

Corail

Cena za 1 osobę:
769 zł - 54 %
Innym często odwiedzanym miastem Maroka jest Rabat - miasto o wielu obliczach. Najbardziej charakterystycznym zabytkiem Rabatu, oprócz nekropolii Szella, jest Wieża Hassana oraz Minaret. Warto zobaczyć także Muzeum Sztuki Marokańskiej oraz Muzeum Archeologiczne.

Plaże Maroka są rozlegle, piaszczyste i ogrzewane ciepłymi wodami Oceanu Atlantyckiego. Najpopularniejsza i najpiękniejsza plaże odnajdziemy na wakacjach w Agadirze. Półokrągła, niemal 8 kilometrowa piaszczysta plaża jest doskonale zagospodarowana i przyciąga setki plażowiczów.

Opinie o miastach w Maroko

4,0
Agadir alwing
ciekawe miejsce Ogólnie: Agadir to połączenie miejscowości wypoczynkowej z kulturą marokańską, tuż za miastem znajduję się piękna medina, z piękną architekturą, polecam wybrać się tam taxówką
Atrakcje turystyczne: Koniecznie trzeba zobaczyć suki, port rybny oraz najpiękniejszą medinę jaką widziałam w maroku, która znajduję się 7 km od centrum Agadiru
Aktywny wypoczynek: Na plaży można skorzystać z wielu atrakcji-skutery itp
Życie nocne: w cetrum po 22 zaczyna kwitnąć życie nocne, dużo restauracji, dyskotek, sklepów
Komunikacja: Wszędzie można dojechać czerwonymi taxówkami, polecam-bardzo tanio.
Jedzenie i restauracje: Można napewno dobrze zjeść w wielu ciekawych knajpkach, marokańskie, włoskie...kto co lubi, ceny nie są wygurowane
Zdrowie i bezpieczeństwo: W Agadirze jest wielu lekarzy, niektorzy mają dyżury w hotelach
Pogoda: polecam lipiec, nie jest gorąco.W Agadirze pogoda słoneczna robi się około 14 do 14 są mgły i temperatura 20 stopni. Po południu upalnie ale nie tak jak w Tunezji czy Turcji
Plaża: Szeroka i piaszczysta

Okazje Last Minute: Maroko

Las Palmeras (Marrakesz)

Las Palmeras (Marrakesz)
7 dni 20.11 - 27.11 inne terminy Kraków BB - Śniadania Exim Tours
1 658 zł / 2 os.
829 zł / 1 os.
1 849 zł / 1 os. - 55 %

Riad Boutouil

Riad Boutouil
7 dni 20.11 - 27.11 inne terminy Kraków BB - Śniadania Exim Tours
1 658 zł / 2 os.
829 zł / 1 os.
1 849 zł / 1 os. - 55 %

Riad Qodwa

Riad Qodwa
7 dni 20.11 - 27.11 inne terminy Kraków BB - Śniadania Exim Tours
1 658 zł / 2 os.
829 zł / 1 os.
1 849 zł / 1 os. - 55 %

Maroko na skróty

Przewodnik: