Maroko - Przewodnik

Maroko położone jest na zachodnim wybrzeżu Afryki i oblewane jest wodami Oceanu Atlantyckiego.<br/> Wybrzeża Maroka są łagodne i pokryte różnorodna roślinnością, w której zżyją dziesiątki gatunków ptaków. Porośnięte są gajami daktylowymi, pomarańczowymi i oliwkowymi. Tworzą piękny krajobraz na tle islamskiej zabudowy. Zabytki Maroka są niepowtarzalne, gdyż są świadectwem islamskich arcydzieł rzymskich i średniowiecznych. Pustynne kasaby i starożytne grobowce rozrzucone na wzgórzach, rzymskie ruiny, berberyjskie fortece oddają atmosferę Maroka i rokrocznie przyciągają na wakacje coraz więcej turystów.

Pogoda w Maroko

Dzisiaj, 29.5 27°C
Maroko położone jest na zachodnim wybrzeżu Afryki i oblewane jest wodami Oceanu Atlantyckiego.
Wybrzeża Maroka są łagodne i pokryte różnorodna roślinnością, w której zżyją dziesiątki gatunków ptaków. Porośnięte są gajami daktylowymi, pomarańczowymi i oliwkowymi. Tworzą piękny krajobraz na tle islamskiej zabudowy. Zabytki Maroka są niepowtarzalne, gdyż są świadectwem islamskich arcydzieł rzymskich i średniowiecznych. Pustynne kasaby i starożytne grobowce rozrzucone na wzgórzach, rzymskie ruiny, berberyjskie fortece oddają atmosferę Maroka i rokrocznie przyciągają na wakacje coraz więcej turystów. Maroko to wielobarwna i orientalna kompozycja kultury arabskiej, niepowtarzalne i najstarsze na świecie muzułmańskie królestwo, w którym wakacje będą z pewnością niesamowita przygoda. To kraj niezwykle urozmaicony krajobrazowo.
Turyści przybywający na wakacje do Maroka mogą wybrać się w Góry Atlas lub na przejażdżkę na wielbłądach po pustyni, po czym mogą zaznać kąpieli w oceanie. Maroko to także kraj orientalnych zapachów. Każdego zauroczą kolorowe suki, na których życie toczy się własnym rytmem. Najpopularniejsze suki znajdują się w Marrakeszu i Fezie- obok Agadiru, Rabatu, Casablanki i Tioutu, najczęstszych kierunkach wycieczek do Maroka. Tu można kupić najwspanialsze pamiątki i poznać mentalność mieszkańców tego kraju. Rdzennym narodem Maroka są Berberowie. Ich typ urody charakteryzuje się niebieskimi oczami, jasnymi lub rudymi włosami, co jest dowodem na ich starożytne pochodzenie. To bardzo odrębny i owiany tajemnica lud o dużej sile przetrwania i poczuciu przywiązania. To z ich kultury wywodzi się surowy styl zabudowy Maroka.
Al Moggar Garden Beach

Al Moggar Garden Beach

Cena za 1 osobę:
1 299 zł - 11 %
W Maroku sezon turystyczny trwa już od kwietnia i kończy się w październiku i jest to najlepszy okres na skorzystanie z coraz popularniejszych wycieczek last minute do Maroka.
Najczęstszym celem wycieczek do Maroka jest Agadir- nowoczesne centrum turystyczne i międzynarodowe uzdrowisko. O dawnym rybackim charakterze miasta świadczy istniejący do dziś port morski.
Miasto tętni życiem za sprawa licznych barów, kawiarni, sklepów, a przede wszystkim gwarnego stuku. W Agadirze wiele atrakcji odnajdziemy nie tylko na zatłoczonych ulicach, ale także w Parku Narodowym, w którym żyje wiele gatunków ptaków. Agadir jest również popularnym ośrodkiem sportów wodnych, takich jak nurkowanie, narty wodne, rowery wodne i skutery. Jest także doskonałą baza wypadowa w głąb Maroka.
Casablanca, podobnie jak Agadir, jest nowoczesnym miastem z luksusowymi hotelami oferującymi masę rozrywek na wysokim poziomie. To tu znajduje się ogromny meczet Hassana II zbudowany nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego. Poprzez swój gorący klimat, palmy i brunatna barwę zabudowy, o afrykańskim charakterze Maroka przypomina Marrakesz, który jest ożywionym miastem pełnym bogactwa barw, zapachów i dźwięków.
Będąc na wakacjach w Maroku obowiązkiem jest odwiedzenie znamiennego placu Djemaa El Fna, gdzie odnajdziemy bajecznych zaklinaczy węży, akrobatów i wróżbitów. W Marrakeszu warto wybrać się na wycieczkę także do meczetu Koutoubia, pałacu Bahia i wspaniałych ogrodów.
Innym często odwiedzanym miastem Maroka jest Rabat- miasto o wielu obliczach. Najbardziej charakterystycznym zabytkiem Rabatu, oprócz nekropolii Szella, jest Wieża Hassana oraz Minaret. Warto zobaczyć także Muzeum Sztuki Marokańskiej oraz Muzeum Archeologiczne.
Tildi

Tildi

Cena za 1 osobę:
1 369 zł - 25 %
Plaże Maroka są rozlegle, piaszczyste i ogrzewane ciepłymi wodami Oceanu Atlantyckiego. Najpopularniejsza i najpiękniejsza plaże odnajdziemy w Agadirze. Półokrągła, niemal 8 kilometrowa piaszczysta plaża jest doskonale zagospodarowana i przyciąga setki plażowiczów.


Źródło: wydawnictwo Pascal

Opinie o miastach w Maroko

5,0
Agadir gosc
dobre wspomnienie Ogólnie: piękna miejscowość ,pięknie położona,bardzo życzliwi i pomocni mieszkańcy
Atrakcje turystyczne: kasba,zoo,kolejka jeżdżąca po mieście,
Aktywny wypoczynek: kłady,wyprawy jeepem,
Życie nocne: jest dużo lokali kafejek
Komunikacja: taksówki wszechobecne
Jedzenie i restauracje: nie korzystałam w hotelu tyle dobrego jedzenia ,że nie korzystałam
Zdrowie i bezpieczeństwo: nie narzekam miałam styczność z lekarzem w hotel rzeczowo i fachowo choć bez znajomości języka polskiego
Pogoda: byłam na przełomie maja i czerwca było ok
Plaża: ładna, zadbana ,czysta,z wydzielonym miejscem dla hotelu,parasole i leżaki bezpłatne

Okazje Last Minute: Maroko

Les Omayades

Les Omayades 3.9
7 dni 04.08 - 11.08 inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia Exim Tours
2 758 zł / 2 os.
1 379 zł / 1 os.
1 839 zł / 1 os. - 25 %

Argana

Argana 4.5
7 dni 08.09 - 15.09 inne terminy Warszawa BB - Śniadania Exim Tours

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Zadbane wnętrza w marokańskim stylu
  • Smaczne posiłki z lokalnymi przysmakami
  • Położenie w pobliżu centrum Agadiru
  • Bliskość pięknej piaszczystej plaży
2 778 zł / 2 os.
1 389 zł / 1 os.
1 529 zł / 1 os. - 9 %

Marhaba (Agadir)

Marhaba (Agadir) 3.5
7 dni 02.06 - 09.06 inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki Neckermann
last
minute
3 068 zł / 2 os.
1 534 zł / 1 os.

Maroko na skróty

Przewodnik:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY