Malediwy - Przewodnik

<strong>Malediwy </strong>to południowo- azjatyckie państwo wyspiarskie położone na Oceanie Indyjskim na południowy- zachód od Półwyspu Indyjskiego. W skład archipelagu wchodzi kilkadziesiąt koralowych <strong>atoli</strong>, a w nich niemal 2000 wysp i wysepek, spośród których zamieszkałych jest jedynie około 200.<br/> Temperatury powietrza w zasadzie w każdym miesiącu osiągają niemal 30°C, dlatego Malediwy są doskonałym miejscem na wakacje last minute o każdej porze roku. Malediwy są jednak najczęściej odwiedzane w okresie świąteczno- noworocznym oraz w kwietniu i listopadzie, kiedy to woda jest najbardziej przejrzysta i najbardziej atrakcyjna dla licznie przybywających płetwonurków.

Pogoda na Malediwach

Dzisiaj, 22.8 32°C
Malediwy to południowo- azjatyckie państwo wyspiarskie położone na Oceanie Indyjskim na południowy- zachód od Półwyspu Indyjskiego. W skład archipelagu wchodzi kilkadziesiąt koralowych atoli, a w nich niemal 2000 wysp i wysepek, spośród których zamieszkałych jest jedynie około 200.
Temperatury powietrza w zasadzie w każdym miesiącu osiągają niemal 30°C, dlatego Malediwy są doskonałym miejscem na wakacje last minute o każdej porze roku. Malediwy są jednak najczęściej odwiedzane w okresie świąteczno- noworocznym oraz w kwietniu i listopadzie, kiedy to woda jest najbardziej przejrzysta i najbardziej atrakcyjna dla licznie przybywających płetwonurków. Wyspy Malediwów są niewielkie, płaskie i lekko wynurzone ponad powierzchnię wody, dlatego są zagrożone zalaniem. Tworzą egzotyczny zakątek świata oblewany niezwykle czystą i turkusowa wodą, w której skrywają się pełne wielobarwnych ryb bajecznie kolorowe rafy koralowe, będące rajem dla miłośników nurkowania. Z pewnością urzekną każdego turystę. Malediwy porośnięte są bujną tropikalną roślinnością, wśród której przeważają palmy i drzewa chlebowe.

Do najczęściej wybieranych celów wakacji należą atole: Ari z dziewiczą przyrodą i uroczymi plażami, Lhaviyani, Rasdu z ogromnymi możliwościami i ułatwieniami dla nurków oraz Północny Atol Male. Miejskim ośrodkiem Malediwów jest ich stolica- Male, będąca zarazem najmniejszą stolicą świata. Niewątpliwą atrakcją są tu bardzo liczne meczety i kręte uliczki.
Innym popularnym kierunkiem wycieczek na Malediwy jest Seenu. Ponadto turyści za cel swoich wycieczek wybierają często także małe wyspy Fuamulaku- położone dokładnie na równiku i Kudahuvadhoo, na której można podziwiać ruiny buddyjskich świątyń.
Malahini Kuda Bandos

Malahini Kuda Bandos

Cena za 1 osobę:
5 340 zł - 32 %
Nie bez powodu Malediwy nazywane są przez przybywających tu na wakacje turystów rajem na ziemi. Lagunowe plaże pokryte śnieżno- białym, gorącym piaskiem, ocieniane palmami kokosowymi i oblewane czystymi, ciepłymi wodami oceanu dostarczają doskonałych warunków do odpoczynku.
Fun Island

Fun Island

Cena za 1 osobę:
5 362 zł
Egzotyczna przyroda, urocze plaże oraz sprzyjający gorący klimat decydują o atrakcyjności Malediwów i licznie przyciągają na wakacje miłośników niezapomnianych widoków. Oryginalne hotele, często położone na niezamieszkałych wyspach, gwarantują piękne widoki i oryginalny sposób wypoczynku.

Doskonałym pomysłem na poznanie dwóch odmiennych egzotycznych stron świata jest połączenie wakacji na Malediwach z wakacjami na Sri Lance.

Opinie o miastach na Malediwach

4,5
Ari Atol Daniel
Raj na ziemi gorąco polecam :)

Okazje Last Minute: Malediwy

Holiday Island Resort

Holiday Island Resort 4.3
6 dni 25.09 - 01.10 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Best Reisen
10 802 zł / 2 os.
5 401 zł / 1 os.
6 100 zł / 1 os. - 11 %

Sun Island Resort & Spa (Ari Atol)

Sun Island Resort & Spa (Ari Atol) 4.2
6 dni 25.09 - 01.10 inne terminy Warszawa FB - Pełne wyżywienie Best Reisen

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Zjawiskową, piaszczystą plażę i błękit oceanu
  • Urozmaicone posiłki w 5 restauracjach do wyboru
  • Zadbane i dobrze wyposażone pokoje
  • Liczne udogodnienia dla aktywnych
10 956 zł / 2 os.
5 478 zł / 1 os.
6 177 zł / 1 os. - 11 %

Paradise Island

Paradise Island 4.6
6 dni 18.10 - 24.10 inne terminy Warszawa FB - Pełne wyżywienie Best Reisen

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Bajeczną, piaszczystą plażę z bezpłatnym serwisem
  • Pyszną i różnorodną kuchnię
  • Romantyczną atmosferę i dyskretną obsługę
  • Urozmaiconą ofertę sportową
11 020 zł / 2 os.
5 510 zł / 1 os.
6 579 zł / 1 os. - 16 %

Malediwy na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY