Zdrowie w Kenii


Międzynarodowe świadectwo szczepienia przeciwko żółtej febrze i cholerze jest zwykle wymagane przy przekraczaniu granicy lądowej (dla osób przylatujących bezpośrednio z Europy szczepienie nie jest obowiązkowe). Zaszczepić należy się również przeciwko polio, tężcowi, oraz durowi brzusznemu. Można również zaszczepić się przeciw żółtaczce typu A, ale zdania na temat jej skuteczności są podzielone, dlatego należy skrupulatnie przestrzegać zasad higieny. W celu uniknięcia malarii, należy dobrze zabezpieczyć się przed komarami oraz regularnie przyjmować specjalne tabletki antymalaryczne.* Pamiętajmy, aby wszystkie czynności związane ze szczepieniami oraz innymi zabezpieczeniami rozpocząć co najmniej na 6 tygodni przed planowaną podróżą, a tabletki antymalaryczne należy zażywać przez zalecany czas po powrocie.
Źródło: wydawnictwo Pascal


Okazje Last Minute: Kenia

Kenia na skróty

Pogoda w Kenii

Dzisiaj, 23.4 26°C
Sprawdź średnie temperatury »
Kenia 7 dni, Last Minute już od 5296 zł

Szukasz wakacji
w Kenii?

801 400 600
koszt 0,49 za min z VAT

71 769 56 98
wg stawki operatora

... lub zostaw kontakt, oddzwonimy do Ciebie!

Zostaw kontakt »

Rezerwacja w salonie

Opinie o miastach w Kenii

Bamburi
daria-di : (2008-11-26) napisał

SPEŁNIONE MARZENIE Ogólnie: Piękne miejsce, dobrze usytuowane,wszędzie blisko.
Atrakcje turystyczne: Blisko wioska w ,ktorej można poznac prawdziwe życie rdzennych mieszkańców, można pójśc na safari wodne, karmić małpy pare metrów plaża za hotelem,nie daleko centrum Nakumat i park ze zwierzetami Hallera Park.
Aktywny wypoczynek: Można pływać,nurkować,grać w siatkówke i chodzić na długie spacery;-)
Życie nocne: Życie nocne w Keni jest niebezpieczne i ogranicza się do występów w hotelu lub pobliskiej dyskoteki.
Komunikacja: Komunikacja bardzo dobra zarówno taksówki,autobusy jak i zwariowane MATATU.Jechałam takim matatu z grupką Polaków i niesamowita frajda.Wbrew pozorom i straszeniom nas przez rezydentke czuliśmy sie bardzo bezpiecznie,pojechalismy MATATU do pobliskiej wioski,parku i centrum handlowego pod opieką dwóch chłopaków z plaży, którzy bardzo o nas dbali.
Jedzenie i restauracje: Nie polecam jedzenia na mieście,nam turystom nie bardzo by to smakowalo i sposob podania zostawia tez duzo do życzenia.
Zdrowie i bezpieczeństwo: Wieczorami niebezpiecznie,ale w dzien pełna swoboda w poruszaniu. Zwiedzajac widziałam jakies przychodnie.
Pogoda: Byłam w listopadzie i była cudowna pogoda.
Plaża: Plaża czysta,w Keni nie służy do opalania,a do spacerowania i tez nie zawsze ponieważ jest sie zaczepianym przez plażowych sprzedawców, którzy grzecznie acz lekko natarczywie chca nam wepchnać wszystko co maja;-)Opalonych tak nie zaczepiają jak bladziochów bo uważaja, że opalony turysta to już spłukany turysta i już wszędzie był i nie ma mu co sprzedać.

Przewodnik drukowany

Kup teraz z 15 % rabatem na hasło Travelplanet.pl

Położona na równiku we wschodniej Afryce Kenia, nad brzegami Oceanu Indyjskiego od północy graniczy z Somalią, Etiopią i Sudanem, od zachodu z Ugandą, a od południa z Tanzanią.

Kup teraz »
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij