Kenia - Przewodnik

<strong>Kenia</strong> położona jest we wschodniej Afryce po obu stronach równika i oblewana jest wodami Oceanu Indyjskiego. Temperatury powietrza zawsze są tu wysokie, dlatego Kenia jest dobrym kierunkiem na wakacje o każdej porze roku.

Pogoda w Kenii

Dzisiaj, 19.9 24°C
Kenia położona jest we wschodniej Afryce po obu stronach równika i oblewana jest wodami Oceanu Indyjskiego. Temperatury powietrza zawsze są tu wysokie, dlatego Kenia jest dobrym kierunkiem na wakacje o każdej porze roku. Kenia to fascynujący kraj urzekający przybywających tu na wakacje turystów przede wszystkim swa różnorodnością i odmiennością. Dzika, niczym nieokiełznana przyroda, gorący klimat, malowniczość wybrzeża, bogactwo flory i fauny oraz egzotyczny charakter sprawiają, ze Kenia staje się coraz popularniejszym kierunkiem wycieczek last minute.
Severin Sea Lodge

Severin Sea Lodge

Cena za 1 osobę:
3 008 zł
Atrakcją dla spędzających wakacje w Kenii są liczne malownicze parki narodowe. Najbardziej interesujące spośród nich to popularne: Masai Mara, Tsavo East, Amboseli i Tsavo West. Ponadto wiele uroku dodają bujne ogrody, gaje palmowe oraz niezwykła osobliwość zarówno flory, jak i fauny.
Leisure Lodge Club

Leisure Lodge Club

Cena za 1 osobę:
3 201 zł
Ogromna atrakcja jest safari, podczas którego można stanąć oko w oko z żyjącymi na wolności dzikimi zwierzętami, takimi jak słonie, żyrafy, zebry, lwy, lamparty, nosorożce, hipopotamy, krokodyle, gazele i wiele innych. Turyści chętnie wybierają się także na rejs na Wasini oraz na rejs na wyspę Funzi, podczas którego można podziwiać delfiny.
Częste są wycieczki do Mombasy, w której turyści mogą podziwiać widoczne w zabytkach i uliczkach Starego Miasta przenikające się wpływy różnych kultur. Mombasa jest najstarszym kenijskim portem nad Oceanem Indyjskim. Wyróżnia się kultura, religijnością oraz pięknymi plażami. Interesujący jest Fort Jesus, potężne kły słoniowe, rzeźbione odrzwia oraz meczety. Oprócz wypraw safari i rejsów turyści chętnie odwiedzają kamienna wioskę Ngomongo, będąca parkiem tematycznym. Pewnego rodzaju atrakcja są tez spotkania z Masajami.

Wybrzeże Kenii urzeka idealnie białymi plażami porośniętymi palmami kokosowymi. Przybrzeżne wody bogate są w bajecznie kolorowe rafy koralowe zamieszkałe przez kolorowe gatunki ryb, żółwie, skorupiaki. To wymarzone miejsce do kąpieli słonecznych oraz doskonałe miejsce dla miłośników nurkowania.

Opinie o miastach w Kenii

4,7
Mombasa Utsu
Egzotyczne uniesienie Ogólnie: Piękne widoki, zachwycająca przyroda i nareszcie gorąco.
Atrakcje turystyczne: Największą atrakcją turystyczną jest samo miasto, z wielobarwną mozaiką kulturową (w mieście znajdują się dzielnice muzułmańskie, chrześcijańskie oraz buddyjskie), falującym tłumem ludzi, którzy niespiesznie podążają, w sobie tylko znanych, kierunkach. W każdym przewodniku, znajduje się wzmianka o kłach, będących wizytówką miasta, jednak najbardziej reprezentatywni, zarówno dla miast, jak i samej Kenii są właśnie ludzie. Europejczyk zawsze się zastanowi, jak to możliwe, że maja na wszystko czas i są tacy szczęśliwi.
Aktywny wypoczynek: Głównie wycieczki fakultatywne. Oferta jest bardzo szeroka, poczynając od krótkich eskapad na rafy, kończąc na safari (nawet 3 dniowym). Według nas, najbardziej godna polecenia jest wyspa Wasini, na wyprawie można doświadczyć czym jest prawdziwa zabawa z delfinami, obiad podany na stole obsypanym kwiatami- egzotyczne potrawy są rozkoszą dla podniebienia, przyjazna interakcja z ludĽmi z wioski (warto mieć przy sobie spory zapas słodyczy dla miejscowych dzieci).
Życie nocne: Dyskoteki, szczególnie te na plaży, z muzyką afrykańską są miłą odmiennością od amerykańskiego popu.
Komunikacja: Po Mombasie kursuje wiele środków lokomocji. Począwszy od rowerów (jazda w charakterze pasażera), przez miejscowe busy zwane Matatu- prawdziwy folklor, na taksówkach kończąc. Co ciekawe, brak sygnalizacji drogowej i jakichkolwiek znaków, nie powoduje chaosu. Istnieje prosta zasada: raz Ty zajedziesz komuś drogę, raz ktoś Tobie. Ruch oczywiście lewostronny (pozostałość kolonialna).
Jedzenie i restauracje: Każdy znajdzie dla siebie coś co lubi, no i oczywiście króluje świeża ryba (najlepsza w knajpach na plaży) i owoce, zarówno te morskie jak i egzotyczne...
Zdrowie i bezpieczeństwo: Przed wyjazdem należy KONIECZNIE się zaszczepić przeciwko chorobom tropikalnym, w szczególności przeciwko szerzącej się malarii.
Pogoda: Najlepsze warunki pogodowe trwają od listopada do lutego (afrykańska wiosna i lato). Wszystko budzi się do życia, pachnie i odurza barwami i zapachem.
Plaża: Plaża jest niebiańska, po prostu. Wygląda dokładnie tak, jak piękne zdjęcia z przewodników. Biały piasek, niczym mąka, wysokie palmy kokosowe...

Okazje Last Minute: Kenia

Southern Palms Beach Resort

Southern Palms Beach Resort 4.7
7 dni 04.10 - 11.10 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki TUI

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

 • Egzotyczną plażę z białym piaskiem
 • Rozległy kompleks basenowy
 • Znakomitą i urozmaiconą kuchnię
 • Miłą i uczynną obsługę
last
minute
6 430 zł / 2 os.
3 215 zł / 1 os.

Bamburi Beach

Bamburi Beach 4.3
7 dni 04.10 - 11.10 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive TUI

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

 • Plażę z białym piaskiem otoczoną palmami
 • Smaczną i różnorodną kuchnię z owocami morza
 • Profesjonalną i serdeczną obsługę
 • Kompleks dwóch zadbanych basenów z brodzikiem
last
minute
6 726 zł / 2 os.
3 363 zł / 1 os.

Sentido Neptune Beach Resort

Sentido Neptune Beach Resort 3.0
7 dni 04.10 - 11.10 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive TUI
last
minute
6 742 zł / 2 os.
3 371 zł / 1 os.

Kenia na skróty

Przewodnik:
 • Kenia
  Położona na równiku we wschodniej Afryce Kenia, nad brzegami Oceanu Indyjskiego od północy graniczy z Somalią, Etiopią i Sudanem, od zachodu z Ugandą, a od południa z Tanzanią. Kup teraz »
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY