Kenia - Przewodnik

<strong>Kenia</strong> położona jest we wschodniej Afryce po obu stronach równika i oblewana jest wodami Oceanu Indyjskiego. Temperatury powietrza zawsze są tu wysokie, dlatego Kenia jest dobrym kierunkiem na wakacje o każdej porze roku.

Pogoda w Kenii

Dzisiaj, 29.5 27°C
Kenia położona jest we wschodniej Afryce po obu stronach równika i oblewana jest wodami Oceanu Indyjskiego. Temperatury powietrza zawsze są tu wysokie, dlatego Kenia jest dobrym kierunkiem na wakacje o każdej porze roku. Kenia to fascynujący kraj urzekający przybywających tu na wakacje turystów przede wszystkim swa różnorodnością i odmiennością. Dzika, niczym nieokiełznana przyroda, gorący klimat, malowniczość wybrzeża, bogactwo flory i fauny oraz egzotyczny charakter sprawiają, ze Kenia staje się coraz popularniejszym kierunkiem wycieczek last minute.
Severin Sea Lodge

Severin Sea Lodge

Cena za 1 osobę:
2 843 zł
Atrakcją dla spędzających wakacje w Kenii są liczne malownicze parki narodowe. Najbardziej interesujące spośród nich to popularne: Masai Mara, Tsavo East, Amboseli i Tsavo West. Ponadto wiele uroku dodają bujne ogrody, gaje palmowe oraz niezwykła osobliwość zarówno flory, jak i fauny.
Leisure Lodge Club

Leisure Lodge Club

Cena za 1 osobę:
3 121 zł
Ogromna atrakcja jest safari, podczas którego można stanąć oko w oko z żyjącymi na wolności dzikimi zwierzętami, takimi jak słonie, żyrafy, zebry, lwy, lamparty, nosorożce, hipopotamy, krokodyle, gazele i wiele innych. Turyści chętnie wybierają się także na rejs na Wasini oraz na rejs na wyspę Funzi, podczas którego można podziwiać delfiny.
Częste są wycieczki do Mombasy, w której turyści mogą podziwiać widoczne w zabytkach i uliczkach Starego Miasta przenikające się wpływy różnych kultur. Mombasa jest najstarszym kenijskim portem nad Oceanem Indyjskim. Wyróżnia się kultura, religijnością oraz pięknymi plażami. Interesujący jest Fort Jesus, potężne kły słoniowe, rzeźbione odrzwia oraz meczety. Oprócz wypraw safari i rejsów turyści chętnie odwiedzają kamienna wioskę Ngomongo, będąca parkiem tematycznym. Pewnego rodzaju atrakcja są tez spotkania z Masajami.

Wybrzeże Kenii urzeka idealnie białymi plażami porośniętymi palmami kokosowymi. Przybrzeżne wody bogate są w bajecznie kolorowe rafy koralowe zamieszkałe przez kolorowe gatunki ryb, żółwie, skorupiaki. To wymarzone miejsce do kąpieli słonecznych oraz doskonałe miejsce dla miłośników nurkowania.
Źródło: wydawnictwo Pascal

Opinie o miastach w Kenii

4,6
Diani Beach bejo
Kurort wspaniałych bogatych rezydencji i dobrych hoteli Ogólnie: Oczywiście to jest Afryka i nie da się całkiem uniknąć widoku slumsów w pobliżu bogatych rezydencji. Ale to cały czas przypomina że nie wszyscy tu żyją tak jak my w kurorcie.
Atrakcje turystyczne: Kenia to kraj z bardzo wieloma atrakcjami i każdy może znaleĽć coś dla siebie w formie wycieczek.
Aktywny wypoczynek: Tylko w zasadzie można korzystać z ofert biór podróży, lub innych dostępnych na terenie ośrodka. Korzystanie z innych przypadkowych ofert może się różnie skończyć.
Życie nocne: Korzystanie z nocnych uciech poza hotelami może być dla białych niebezpieczne.
Komunikacja: Taksówki lub mini busy dostępne.
Jedzenie i restauracje: Można próbować, ale absolutnie odradzam. Chociaż jest w pobliżu 2 lub 3 restauracje które można by polecić szczególnie milośnikom kuchni egzotycznych.
Zdrowie i bezpieczeństwo: Na terenie ośrodka dostępny lekarz. W poblizkiej miejscowości szpital. Nie słyszałem jednak aby podczas mojego pobytu ktoś chorował.
Pogoda: Nie radzę jechać w kwietniu, maju, czerwcu i lipcu, jak nie pada to leje. Najlepiej podczas naszej zimy. Pogoda wtedy gwarantowana.
Plaża: Wszystkie plaże w Kenii są ogólnodostępne czyli publiczne. Nie ma zamkniętych plaż hotelowych. Na plażach można zwykle spotkać wiele żębrzących i oferujących różne drobne usługi osób, które są czasami zbyt natarczywe. Jest to dość kłopotliwe i wielu odstrasza od samotnych długich spacerów po plaży. Teren ośrodka jest jednak chroniony przez agentów ochrony.

Okazje Last Minute: Kenia

Diani Sea Lodge

Diani Sea Lodge
7 dni 21.06 - 28.06 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive TUI Polska
6 418 zł / 2 os.
3 209 zł / 1 os.

Voyager Beach Resort

Voyager Beach Resort
7 dni 14.06 - 21.06 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive TUI Polska

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Piękną plażę z białym piaskiem tuż przy hotelu
  • Bliskość farmy krokodyli i Parku Hallera
  • Znakomite animacje
  • Przyjazną i kompetentną obsługę
last
minute
6 598 zł / 2 os.
3 299 zł / 1 os.

Leopard Beach Resort & Spa

Leopard Beach Resort & Spa 4.9
7 dni 25.10 - 01.11 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki TUI Polska
6 798 zł / 2 os.
3 399 zł / 1 os.

Kenia na skróty

Przewodnik:
  • Kenia
    Położona na równiku we wschodniej Afryce Kenia, nad brzegami Oceanu Indyjskiego od północy graniczy z Somalią, Etiopią i Sudanem, od zachodu z Ugandą, a od południa z Tanzanią. Kup teraz »
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY