Teneryfa - Przewodnik

Teneryfa jest największą, jedną z najwspanialszych i najchętniej odwiedzanych <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/wyspy-kanaryjskie/" target="_blank">Wysp Kanaryjskich</a>, położoną na Oceanie Atlantyckim. <strong>Słońce gości tu cały rok</strong> dlatego wycieczki <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/teneryfa/" target="_self">last minute na <strong>Teneryfę</strong></a> są dobrym pomysłem na wakacje o każdej porze roku. Południe Teneryfy jest cieplejsze i posiada szerokie, piaszczyste plaże położone w zatoczkach. Na chłodniejszej północy dominuje zieleń i strome, skaliste wybrzeża. Specyfikę klimatu tworzy tu <strong>Prąd Kanaryjski</strong>, niosący od wybrzeży Portugalii zimne wody Atlantyku.

Pogoda na Teneryfie

Dzisiaj, 19.9 27°C
Teneryfa jest największą, jedną z najwspanialszych i najchętniej odwiedzanych Wysp Kanaryjskich, położoną na Oceanie Atlantyckim. Słońce gości tu cały rok dlatego wycieczki last minute na Teneryfę są dobrym pomysłem na wakacje o każdej porze roku. Południe Teneryfy jest cieplejsze i posiada szerokie, piaszczyste plaże położone w zatoczkach. Na chłodniejszej północy dominuje zieleń i strome, skaliste wybrzeża. Specyfikę klimatu tworzy tu Prąd Kanaryjski, niosący od wybrzeży Portugalii zimne wody Atlantyku. Teneryfa jest wyspa pełna kontrastów. Interesująca roślinność nizin, masyw wulkanu Pico Del Teide, pustynne tereny oraz malownicze plaże sprawiają, ze wakacje na Teneryfie z pewnością będą urozmaicone i pełne niezapomnianych wrażeń.

Teneryfa - atrakcje, co zwiedzić

Wycieczki na Teneryfę obejmują głównie takie miejscowości jak Playa de las Americas, Los Cristianos, Puerto de la Cruz i Costa Adeje.
Xibana Park

Xibana Park

Cena za 1 osobę:
1 176 zł - 24 %
Playa de las Americas jest największym i najbardziej rozrywkowym kurortem turystycznym Teneryfy. Mnóstwo tu restauracji, kawiarni, pubów i dyskotek, dzięki czemu jest to miejsce idealne dla osób chcących poznać nocne życie wyspy. Piękne, piaszczyste plaże oraz zadziwiająca natura sprawiają, ze Teneryfa jest również doskonałym miejscem dla osób chcących rozkoszować się spokojem, odpoczynkiem i pięknem pejzaży roztaczających się na Teneryfie.
Nieco spokojniejszym kurortem na wyspie jest Costa Adeje. Miasto wyróżnia się bardzo dobrze rozbudowana baza turystyczna, podobnie jak Los Christianos, gdzie znajduje się piękna promenada prowadząca do portu, oraz Santa Cruz de Tenerife- portowa stolica wyspy z XIX wieczna zabudowa oraz licznymi muzeami i galeriami.

Dużą atrakcją Teneryfy jest bajeczny Loro Parque w Puerto de la Cruz. Jest to spektakularny ogród zoologiczny położony na terenie pięknego parku. Można podziwiać tam m. in. największe i najnowocześniejsze na świecie akwarium z orkami, setki gatunków kolorowych papug oraz pingwinarium, delfinarium i akwarium z rekinami. Teneryfa kojarzona jest jednak przede wszystkim z Wulkanem Pico del Teide, mierzącym ponad 3700 m. n. p. m., będącym najwyższym szczytem Hiszpanii i górą rzucającą najdłuższy na świecie cień. Wycieczka na zaśnieżony wulkan zapewnia niesamowite widoki. Niemal na sam szczyt można dotrzeć kolejką. U stóp Teide znajdują się płazy, gady i potwory zastygnięte w lawie o różnych odcieniach. Wulkan należy do Parku Narodowego Las Canadas del Teide, w którym odnajdziemy także formacje skalne o ciekawych kształtach i kolorach.
Ponadto będąc na wakacjach na Teneryfie warto zobaczyć opadające do oceanu Klify Olbrzymów oraz Piekielny Wąwóz z wodospadem. Wspaniała wycieczka jest rejs na pobliską La Gomerę oraz objazd wyspy, podczas którego można poznać bujną egzotyczną zieleń północy z plantacjami bananowców, i surowość południa.

Plaże na Teneryfie są bardzo dobrze przystosowane na przyjecie turystów. Można odnaleźć spokój i cisze zarówno na małych plażach północy jak i na długich i popularnych plażach południa z bogata oferta rozrywek i sportów wodnych. Mekka plażowiczów jest południowa część wybrzeża Teneryfy, gdzie ogromny kompleks wypoczynkowy tworzony jest przez połączenie plaż Los Christianos, Playa de las Americas i Costa Adeje. Interesująca jest sztuczna plaża Las Teresitas, która została usypana z piasku Sahary.
Be Smart Florida Plaza

Be Smart Florida Plaza

Cena za 1 osobę:
1 320 zł - 23 %
Najlepsza na Teneryfie, bogato rozbudowana baza hotelowa odnajdziemy w Costa Adeje. Hotele gwarantują wysoki standard i komfort. Są ciekawe architektonicznie, oferują szeroki wybór rozrywek. Posiadają własne plaże w większości usypane piaskiem z pustyni. Większość hoteli położona jest na wybrzeżu i zapewnia wspaniale widoki.

Teneryfa to bajeczna kraina pełna nieskazitelnej, wszechobecnej natury, będącej głównym atutem wyspy i jednym z powodów coraz to większej liczby turystów przybywających na wakacje na Teneryfie z różnych zakątków świata.

Opinie : na Teneryfie

5,0
Teneryfa lola
Hotel położony na uboczu Puerto de Santiago, w zasadzie na pograniczu z bardzo sympatycznym miasteczkiem (oczywiście wypoczynkowym) Los Gigantes. Największą atrakcją są oczywiście klify i widok na sąsiednią La Gomerę. Blisko do wulkanu Teide i wioski pirackiej Masca. Dwie świetne plaże w zasięgu 15 minut spacerem. Z dala od najbardziej turystycznych miejsc Teneryfy, które znajdują się na południu wyspy. Tu jest cicho i spokojnie. Można naprawdę wypocząć i podziwiać piękną naturę.

Okazje Last Minute: Teneryfa

Perla Tenerife

Perla Tenerife
7 dni 14.12 - 21.12 inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours
2 674 zł / 2 os.
1 337 zł / 1 os.
1 727 zł / 1 os. - 23 %

Pez Azul

Pez Azul 3.6
7 dni 10.12 - 17.12 inne terminy Katowice RO - Bez wyżywienia Exim Tours
2 678 zł / 2 os.
1 429 zł / 1 os.
1 699 zł / 1 os. - 16 %

Ruletka - Puerto de la Cruz

Ruletka - Puerto de la Cruz
7 dni 08.10 - 15.10 inne terminy Kraków RO - Bez wyżywienia Exim Tours
last
minute
2 798 zł / 2 os.
1 399 zł / 1 os.
2 049 zł / 1 os. - 32 %

Hiszpania na skróty

Przewodnik:
  • Teneryfa i Gomera
    Całe Wyspy Kanaryjskie są pochodzenia wulkanicznego, ale największe wrażenie wywiera krajobraz Teneryfy. Kup teraz »
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY