Teneryfa - Przewodnik

Teneryfa jest największa, jedna z najwspanialszych i najchętniej odwiedzanych Wsyp Kanaryjskich położona na Oceanie Atlantyckim. <strong>Słońce gości tu cały rok</strong> dlatego wycieczki <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/teneryfa/" target="_self">last minute na Teneryfe</a> są dobrym pomysłem na wakacje o każdej porze roku. Południe Teneryfy jest cieplejsze i posiada szerokie, piaszczyste plaże położone w zatoczkach. Na chłodniejszej północy dominuje zieleń i strome, skaliste wybrzeża. Specyfikę klimatu tworzy tu <strong>Prąd Kanaryjski</strong>, niosący od wybrzeży Portugalii zimne wody Atlantyku.
Teneryfa jest największa, jedna z najwspanialszych i najchętniej odwiedzanych Wsyp Kanaryjskich położona na Oceanie Atlantyckim. Słońce gości tu cały rok dlatego wycieczki last minute na Teneryfe są dobrym pomysłem na wakacje o każdej porze roku. Południe Teneryfy jest cieplejsze i posiada szerokie, piaszczyste plaże położone w zatoczkach. Na chłodniejszej północy dominuje zieleń i strome, skaliste wybrzeża. Specyfikę klimatu tworzy tu Prąd Kanaryjski, niosący od wybrzeży Portugalii zimne wody Atlantyku. Teneryfa jest wyspa pełna kontrastów. Interesująca roślinnosc nizin, masyw wulkanu Pico Del Teide, pustynne tereny oraz malownicze plaże sprawiają, ze wakacje na Teneryfie z pewnością będą urozmaicone i pełne niezapomnianych wrażeń.

Teneryfa - atrakcje, co zwiedzić.

Wycieczki na Teneryfe obejmują głównie takie miejscowości jak Playa de las Americas, Los Cristianos, Puerto de la Cruz i Costa Adeje.

Playa de las Americas jest największym i najbardziej rozrywkowym kurortem turystycznym Teneryfy. Mnóstwo tu restauracji, kawiarni, pubów i dyskotek, dzięki czemu jest to miejsce idealne dla osób chcących poznać nocne życie wyspy. Piękne, piaszczyste plaże oraz zadziwiająca natura sprawiają, ze Teneryfa jest również doskonałym miejscem dla osób chcących rozkoszować się spokojem, odpoczynkiem i pięknem pejzaży roztaczających się na Teneryfie.
Nieco spokojniejszym kurortem na wyspie jest Costa Adeje. Miasto wyróżnia się bardzo dobrze rozbudowana baza turystyczna, podobnie jak Los Christianos, gdzie znajduje się piękna promenada prowadząca do portu, oraz Santa Cruz de Tenerife- portowa stolica wyspy z XIX wieczna zabudowa oraz licznymi muzeami i galeriami.
Pez Azul

Pez Azul

Cena za 1 osobę:
1 444 zł - 5 %
Duza atrakcja Teneryfy jest bajeczny Loro Parque w Puerto de la Cruz. Jest to spektakularny ogród zoologiczny położony na terenie pięknego parku. Można podziwiać tam m. in. największe i najnowocześniejsze na świecie akwarium z orkami, setki gatunków kolorowych papug oraz pingwinarium, delfinarium i akwarium z rekinami. Teneryfa kojarzona jest jednak przede wszystkim z Wulkanem Pico del Teide, mierzącym ponad 3700 m. n. p. m., będącym najwyzszym szczytem Hiszpanii i góra rzucająca najdłuższy na świecie cien. Wycieczka na zaśnieżony wulkan zapewnia niesamowite widoki. Niemal na sam szczyt można dotrzeć kolejka. U stóp Teide znajdują się płazy, gady i potwory zastygnięte w lawie o różnych odcieniach. Wulkan nalezży do Parku Narodowego Las Canadas del Teide, w którym odnajdziemy także formacje skalne o ciekawych kształtach i kolorach.
Ponadto będąc na wakacjach na Teneryfie warto zobaczyć opadające do oceanu Klify Olbrzymów oraz Piekielny Wąwóz z wodospadem. Wspaniała wycieczka jest rejs na pobliską La Gomerę oraz objazd wyspy, podczas której można poznać bujną egzotyczną zieleń północy z plantacjami bananowców i surowość południa.

Plaże na Teneryfie są bardzo dobrze przystosowane na przyjecie turystów. Można odnaleźć spokój i cisze zarówno na małych plażach północy jak i na długich i popularnych plażach południa z bogata oferta rozrywek i sportów wodnych. Mekka plażowiczów jest południowa część wybrzeża Teneryfy, gdzie ogromny kompleks wypoczynkowy tworzony jest przez połączenie plaż Los Christianos, Playa de las Americas i Costa Adeje. Interesującą jest sztuczna plaża Las Teresitas, która została usypana z piasku Sahary.
Be Smart Florida Plaza

Be Smart Florida Plaza

Cena za 1 osobę:
1 521 zł
Najlepsza na Teneryfie, bogato rozbudowana baza hotelowa odnajdziemy w Costa Adeje. Hotele gwarantują wysoki standard i komfort. Są ciekawe architektonicznie, oferują szeroki wybór rozrywek. Posiadają własne plaże w większości usypane piaskiem z pustyni. Większość hoteli położona jest na wybrzeżu i zapewnia wspaniale widoki.

Teneryfa to bajeczna kraina pełna nieskazitelnej, wszechobecnej natury, będącej głównym atutem wyspy i jednym z powodów coraz to większej liczby turystów przybywających na wakacje na Teneryfie z różnych zakątków świata.
Źródło: wydawnictwo Pascal

Okazje Last Minute: Teneryfa

Arena Suites

Pobyt:
7 dni
Termin:
11.05 - 18.05 inne terminy
Wylot z:
Berlin
Wyżywienie:
RO - Bez wyżywienia
Organizator:
Exim Tours
Opis oferty

Pez Azul

Pobyt:
7 dni
Termin:
20.04 - 27.04 inne terminy
Wylot z:
Berlin
Wyżywienie:
RO - Bez wyżywienia
Organizator:
Exim Tours
Opis oferty

San Telmo (Puerto de la Cruz)

Pobyt:
7 dni
Termin:
11.05 - 18.05 inne terminy
Wylot z:
Berlin
Wyżywienie:
BB - Śniadania
Organizator:
Exim Tours
Opis oferty

Hiszpania na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY