Co zabrać do Hiszpanii

1. Z pewnością przyda się <strong>lekkie nakrycie głowy</strong>, aby w upalne dni ochronić się przed <strong>udarem słonecznym</strong>. Warto zabrać <strong>krem</strong> z filtrem UV, <strong>okulary przeciwsłoneczne</strong>.

Pogoda w Hiszpanii

Dzisiaj, 20.10 22°C
1. Z pewnością przyda się lekkie nakrycie głowy, aby w upalne dni ochronić się przed udarem słonecznym. Warto zabrać krem z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne. 2. W rejonach górskich koniecznie trzeba mieć okrycie na wypadek deszczu, a podczas podróży w północne rejony kraju dobrze jest wziąć cieplejszy ubiór.

3. Oprócz tego niezbędnym elementem ekwipunku turysty wybierającego się do Hiszpanii powinien być aparat i kamera.

4. Aby wynająć samochód trzeba mieć skończone 21 lat. Polski kierowca może legitymować się międzynarodowym lub polskim prawem jazdy.

5. Jeśli zamierzamy przyrządzać sobie posiłki samodzielnie, względnie stołować się w tanich restauracjach - dzienne kieszonkowe powinno wynosić ok. 25-30 USD. Prowadząc mniej oszczędny tryb życia - korzystając z droższych noclegów, poznając nocne życie Hiszpanii - powinniśmy zabezpieczyć ok. 40-60 USD dziennie.
Monjardi Apartamenty

Monjardi Apartamenty

Cena za 1 osobę:
879 zł
6. Płacenie kartą jest rozpowszechnione. Można nimi płacić w dużych hotelach restauracjach i w wielu sklepach. Najczęściej akceptowane są karty VISA, MasterCard, Maestro, Cirrus, AmericanExpress. Sieć bankomatów jest bardzo rozbudowana. W większości banków i kantorach wymiany można realizować czeki podróżne (najpopularniejsze to American Express, Thomas Cook, Citicorp) i Euroczeki.
Leon Dormido

Leon Dormido

Cena za 1 osobę:
907 zł
7. Warto wykupić sobie legitymacje: ISIC - dla studentów - oraz Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych. Dzięki nim można dość znacznie obniżyć koszty zwiedzania i noclegów (oczywiście, jeśli odpowiadają nam warunki w schroniskach młodzieżowych).


Opinie o miastach w Hiszpanii

4,4
Benidorm Karol
Piękne plaże ,super atrakcja city tour można nim zwiedzić cały Benidorm w dzień i w nocy. Gorąco polecam.

Okazje Last Minute: Hiszpania

Monjardi Apartamenty

Monjardi Apartamenty
7 dni 08.11 - 15.11 inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia YobbooX
last
minute
1 758 zł / 2 os.
879 zł / 1 os.

Almirall

Almirall
6 dni 18.12 - 24.12 inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia YobbooX
1 911 zł / 2 os.
956 zł / 1 os.

Primavera Loix

Primavera Loix
7 dni 13.12 - 20.12 inne terminy Kraków RO - Bez wyżywienia YobbooX
1 878 zł / 2 os.
939 zł / 1 os.

Balmoral (Benalmadena)

Balmoral (Benalmadena) 3.6
6 dni 27.01 - 02.02 inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours
1 896 zł / 2 os.
948 zł / 1 os.
1 285 zł / 1 os. - 26 %

Hiszpania na skróty

Przewodnik:
  • Hiszpania
    Zgodnie z dewizą: &quot;Odkryć na nowo Hiszpanię&quot; zarówno miejscowi, jak i cudzoziemcy coraz częściej z morskich kąpielisk przenoszą się do soczystozielonych dolin i gór. Kup teraz »