Co zabrać do Hiszpanii

1. Z pewnością przyda się <strong>lekkie nakrycie głowy</strong>, aby w upalne dni ochronić się przed <strong>udarem słonecznym</strong>. Warto zabrać <strong>krem</strong> z filtrem UV, <strong>okulary przeciwsłoneczne</strong>.

Pogoda w Hiszpanii

Dzisiaj, 25.4 23°C
1. Z pewnością przyda się lekkie nakrycie głowy, aby w upalne dni ochronić się przed udarem słonecznym. Warto zabrać krem z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne. 2. W rejonach górskich koniecznie trzeba mieć okrycie na wypadek deszczu, a podczas podróży w północne rejony kraju dobrze jest wziąć cieplejszy ubiór.

3. Oprócz tego niezbędnym elementem ekwipunku turysty wybierającego się do Hiszpanii powinien być aparat i kamera.

4. Aby wynająć samochód trzeba mieć skończone 21 lat. Polski kierowca może legitymować się międzynarodowym lub polskim prawem jazdy.

5. Jeśli zamierzamy przyrządzać sobie posiłki samodzielnie, względnie stołować się w tanich restauracjach - dzienne kieszonkowe powinno wynosić ok. 25-30 USD. Prowadząc mniej oszczędny tryb życia - korzystając z droższych noclegów, poznając nocne życie Hiszpanii - powinniśmy zabezpieczyć ok. 40-60 USD dziennie.
Leon Dormido

Leon Dormido

Cena za 1 osobę:
931 zł
6. Płacenie kartą jest rozpowszechnione. Można nimi płacić w dużych hotelach restauracjach i w wielu sklepach. Najczęściej akceptowane są karty VISA, MasterCard, Maestro, Cirrus, AmericanExpress. Sieć bankomatów jest bardzo rozbudowana. W większości banków i kantorach wymiany można realizować czeki podróżne (najpopularniejsze to American Express, Thomas Cook, Citicorp) i Euroczeki.
Goya (Alicante)

Goya (Alicante)

Cena za 1 osobę:
994 zł
7. Warto wykupić sobie legitymacje: ISIC - dla studentów - oraz Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych. Dzięki nim można dość znacznie obniżyć koszty zwiedzania i noclegów (oczywiście, jeśli odpowiadają nam warunki w schroniskach młodzieżowych).


Źródło: wydawnictwo Pascal

Opinie o miastach w Hiszpanii

4,0
Roquetas de Mar krzysztof
Spokojna okolica, malownicze widoki, doskonale polaczenie z innymi miastami na poludniu Hiszpanii

Okazje Last Minute: Hiszpania

Tisalaya Park

Tisalaya Park 4.6
7 dni 26.05 - 02.06 inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours
2 136 zł / 2 os.
1 068 zł / 1 os.
1 611 zł / 1 os. - 34 %

Blanca Paloma

Blanca Paloma
7 dni 15.05 - 22.05 inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia xYobboo
last
minute
2 148 zł / 2 os.
1 074 zł / 1 os.

Sestanyol

Sestanyol
7 dni 09.05 - 16.05 inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia TUI Polska
last
minute
2 178 zł / 2 os.
1 089 zł / 1 os.

Hiszpania na skróty

Przewodnik:
  • Hiszpania
    Zgodnie z dewizą: &quot;Odkryć na nowo Hiszpanię&quot; zarówno miejscowi, jak i cudzoziemcy coraz częściej z morskich kąpielisk przenoszą się do soczystozielonych dolin i gór. Kup teraz »