Co zabrać do Hiszpanii

1. Z pewnością przyda się <strong>lekkie nakrycie głowy</strong>, aby w upalne dni ochronić się przed <strong>udarem słonecznym</strong>. Warto zabrać <strong>krem</strong> z filtrem UV, <strong>okulary przeciwsłoneczne</strong>.

Pogoda w Hiszpanii

Dzisiaj, 26.3 15°C
1. Z pewnością przyda się lekkie nakrycie głowy, aby w upalne dni ochronić się przed udarem słonecznym. Warto zabrać krem z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne. 2. W rejonach górskich koniecznie trzeba mieć okrycie na wypadek deszczu, a podczas podróży w północne rejony kraju dobrze jest wziąć cieplejszy ubiór.

3. Oprócz tego niezbędnym elementem ekwipunku turysty wybierającego się do Hiszpanii powinien być aparat i kamera.

4. Aby wynająć samochód trzeba mieć skończone 21 lat. Polski kierowca może legitymować się międzynarodowym lub polskim prawem jazdy.
Leon Dormido

Leon Dormido

Cena za 1 osobę:
1 068 zł
5. Jeśli zamierzamy przyrządzać sobie posiłki samodzielnie, względnie stołować się w tanich restauracjach - dzienne kieszonkowe powinno wynosić ok. 25-30 USD. Prowadząc mniej oszczędny tryb życia - korzystając z droższych noclegów, poznając nocne życie Hiszpanii - powinniśmy zabezpieczyć ok. 40-60 USD dziennie.

6. Płacenie kartą jest rozpowszechnione. Można nimi płacić w dużych hotelach restauracjach i w wielu sklepach. Najczęściej akceptowane są karty VISA, MasterCard, Maestro, Cirrus, AmericanExpress. Sieć bankomatów jest bardzo rozbudowana. W większości banków i kantorach wymiany można realizować czeki podróżne (najpopularniejsze to American Express, Thomas Cook, Citicorp) i Euroczeki.
Be Smart Florida Plaza

Be Smart Florida Plaza

Cena za 1 osobę:
1 439 zł - 34 %
7. Warto wykupić sobie legitymacje: ISIC - dla studentów - oraz Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych. Dzięki nim można dość znacznie obniżyć koszty zwiedzania i noclegów (oczywiście, jeśli odpowiadają nam warunki w schroniskach młodzieżowych).


Źródło: wydawnictwo Pascal

Opinie o miastach w Hiszpanii

4,3
Corralejo Aleksandra
Miasteczko portowe, na samej północy Fuerteventury - stąd pływają promy na Lanzarote, a także statki na Lobos, można sobie zrobić wycieczkę. Samo miasto przyjemne, ładne Stare Miasto i okolice portu - knajpka na knajpce. Świetny widok na Lobos i Lanzarote. Piękne plaże tuż za miastem, niedaleko park naturalny wydm.

Okazje Last Minute: Hiszpania

Goya (Alicante)

Goya (Alicante)
7 dni 19.04 - 26.04 inne terminy Wrocław RO - Bez wyżywienia xYobboo
2 224 zł / 2 os.
1 112 zł / 1 os.

Cura Marina II

Cura Marina II
7 dni 15.05 - 22.05 inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours
2 254 zł / 2 os.
1 558 zł / 1 os.
1 710 zł / 1 os. - 9 %

Faisan (Playa del Ingles)

Faisan (Playa del Ingles)
7 dni 15.05 - 22.05 inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours
2 274 zł / 2 os.
1 615 zł / 1 os.
1 817 zł / 1 os. - 11 %

Hiszpania na skróty

Przewodnik:
  • Hiszpania
    Zgodnie z dewizą: &quot;Odkryć na nowo Hiszpanię&quot; zarówno miejscowi, jak i cudzoziemcy coraz częściej z morskich kąpielisk przenoszą się do soczystozielonych dolin i gór. Kup teraz »