Minorka - Przewodnik

<strong>Minorka </strong>jest drugą co do wielkości i zarazem najbardziej oddaloną od lądu wyspą Balearów. Warto wybrać wycieczkę last minute odbywającą się w okresie od maja do października, kiedy to temperatura powietrza przewyższa 30°C.

Pogoda na Minorce

Dzisiaj, 26.6 31°C
Minorka jest drugą co do wielkości i zarazem najbardziej oddaloną od lądu wyspą Balearów. Warto wybrać wycieczkę last minute odbywającą się w okresie od maja do października, kiedy to temperatura powietrza przewyższa 30°C. Wycieczki na Minorkę nie są jeszcze spopularyzowane na masową skalę. Wybierając wakacje na Minorce mamy gwarancję spokoju, ciszy i odpoczynku, nawet w szczycie sezonu. To wyspa dla miłośników przyrody i spokojnego wypoczynku. W całości została uznana za rezerwat biosfery UNESCO. Ponadto odnajdziemy tu dobrze zachowane pozostałości z epoki brązu w postaci kamiennych budowli w kształcie litery T oraz kamiennych stożków.

Minorka - atrakcje, co zwiedzić

Wycieczki na Minorkę to przede wszystkim wakacje w Ciutadelli, Mahon i Es Mercadal. Ciutadella urzeka wąskimi, krętymi uliczkami oraz pałacami i kościołami zbudowanymi w stylu hiszpańskim. Słynna Festa Sant Joan licznie przyciąga turystów. Urokliwym miasteczkiem jest także położone pośród pagórków Es Mercadalz charakterystycznymi bielonymi domkami. W portowej stolicy Mahon uwagę zwracają fragmenty murów miejskich oraz kościoły i znamienne kolorowe domki z okiennicami.
Będąc na wakacjach na Minorce warto zobaczyć także Kościół Santa Maria, ratusz Anjutament, rezydencję Sant Antoni, ulicę Carrer Hannover o gregoriańskim charakterze, osadę prehistoryczną Torcello oraz Cap de Cavalleria. Warto również skorzystać z wakacji łączonych z pobytem na Majorce.
Playa Parc Appartements

Playa Parc Appartements

Cena za 1 osobę:
1 546 zł
Minorka urzeka kwitnącą zielenią oraz ogromnym skalnym ogrodem usłanym jaskiniami. Urocze zatoczki z małymi plażami i krystaliczne czystymi wodami dają możliwość zupełnego relaksu z dala od zgiełku.
Na Minorce panują doskonale warunki do uprawiania różnego rodzaju sportów. Najpopularniejsze na wyspie jest żeglarstwo, nurkowanie, windsurfing, golf oraz turystyka rowerowa.

Ponieważ zainteresowanie Minorką wzrasta, a ruch turystyczny rozwija się powoli baza hotelowa nie jest jeszcze szeroko rozbudowana. Powstają nowe hotele o dobrych lokalizacjach, a istniejące hotele skupiają się głównie wokół Ciutadelli. Hotele z dużymi basenami i dobrze wyposażonymi pokojami oferują coraz to więcej rozrywek. Duża część z nich położona jest bezpośrednio przy malowniczych plażach. Plaże Minorki są bardzo dobrze utrzymane. Najpiękniejsze piaszczyste plaże znajdują się w zatokach południowo- wschodniej części wyspy. Można spotkać także dziewicze wyspy z nieskazitelną roślinnością, jak np. Mesquida. Warto zażyć także kąpieli słonecznych na plaży Cala En Turqueta w Ciutadelli.
Źródło: wydawnictwo Pascal

Opinie : na Minorce

4,1
Minorka Damian
Bajeczne plaże z przepięknymi widokami. Moim zdaniem do najpiękniejszych należą: Cala Galdana oraz Cala Mitjana. Warto zobaczyć

Okazje Last Minute: Minorka

Mar Blau

Mar Blau
7 dni 28.09 - 05.10 inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia TUI Polska
3 416 zł / 2 os.
1 708 zł / 1 os.

Floramar Aparthotel

Floramar Aparthotel 4.9
7 dni 05.10 - 12.10 inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia TUI Polska
3 616 zł / 2 os.
1 808 zł / 1 os.

Beach Club

Beach Club 4.8
7 dni 28.09 - 05.10 inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia TUI Polska
3 708 zł / 2 os.
1 854 zł / 1 os.

Prinsotel La Caleta

Prinsotel La Caleta
7 dni 05.10 - 12.10 inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia TUI Polska
3 798 zł / 2 os.
1 899 zł / 1 os.

Hiszpania na skróty