Majorka - Przewodnik

<strong>Majorka</strong> jest słoneczną wyspą archipelagu Balearów leżącą na Morzu Śródziemnym. Typowy sezon turystyczny zaczyna się w kwietniu i kończy w listopadzie i właśnie wtedy najlepiej skorzystać z wycieczki last minute na Majorkę.

Pogoda na Majorce

Dzisiaj, 25.4 26°C
Majorka jest słoneczną wyspą archipelagu Balearów leżącą na Morzu Śródziemnym. Typowy sezon turystyczny zaczyna się w kwietniu i kończy w listopadzie i właśnie wtedy najlepiej skorzystać z wycieczki last minute na Majorkę. Wakacje na Majorce można spędzić na północnym wybrzeżu usłanym klifami lub na popularniejszym i lepiej zagospodarowanym południu, które dominuje rozległymi i piaszczystymi plażami. Zdecydowana większość wycieczek na Majorkę kieruje się do El Arenal i Playa de Palma. Ponadto dużym zainteresowaniem cieszą się inne miejscowości, jak np. Valldemossa, Cala Mayor, Palma de Mallorca.

Majorka - atrakcje, co zwiedzić.

Miasteczko El Arenal znane jest z portu jachtowego oraz pięknych piaszczystych plaż. Ponieważ jest to główny kurort wyspy skupia się tu duża część bazy hotelowej Majorki. Piaszczyste plaże położne są nad zaskakująco ciepłym i czystym morzem co od lat tak licznie przyciąga turystów. El Arsenal to miejsce doskonalej zabawy i rozrywki oraz centrum windsurfingu. Znajduje się tu największy w Europie park wodny Aquacity.
Playa de Palma jest tętniącą życiem miejscowością turystyczną, w której panują doskonałe warunki do uprawiania windsurfingu, żeglarstwa i lotniarstwa oraz do gry w golfa i tenisa. Życie towarzyskie skupia się na promenadach oraz na urokliwej starówce, gdzie pełno jest restauracji, barów, klubów i bazarów (najlepszy bazar na Majorce odnajdziemy w Inco).

Dobrymi centrami z doskonale rozwiniętą rozrywką i malowniczymi plażami jest także Alcudia, Sa Coma, Cala Mesquida oraz Magaluf.

Dla Polaków szczególnym miejscem jest Valldemossa- miejscowość, w której zimowe wakacje spędzał Fryderyk Chopin. Dziś znajduje się tam muzeum poświęcone kompozytorowi. Ponadto Valldemossa urzeka krętymi, kamiennymi uliczkami i mnóstwem budowli klasztornych.
Palma De Mallorca posiada najokazalszą budowlę jaką jest katedra La Seu z największym na świecie witrażem. Ponadto w Palma De Mallorca warto zobaczyć pałac De I?Almudaina, Łaźnie Arabskie, gotycką Bazylikę Św. Franciszka i zamek Bellver.

Majorka jest turystycznym rajem, który rozpieszcza słońcem, lazurowymi wodami morza, bujną roślinnością i palmami. Na Majorce znajdziemy mnóstwo uroczych widoków: stare klasztory, romantyczne miasteczka, rzeźbione balkony, patia pełne kwiatów i majestatyczne góry w zacisznych wioskach i przede wszystkim mnóstwo słońca i pięknych różnorodnych plaż. Majorka jest szczególnie interesująca wiosną, kiedy wyspa kwitnie i tonie w zieleni i w barwach tysięcy kwiatów.

Wybrzeża Majorki w wapiennych skałach ukrywają jaskinie, do których organizowane są wycieczki. Najpopularniejszą z jaskiń jest Jaskinia Smocza w Porto Christo z podziemnym jeziorem Martela oraz licznymi naciekami o imponujących kształtach.
HM Martinique Aparthotel

HM Martinique Aparthotel

Cena za 1 osobę:
1 899 zł - 12 %
Plaże Majorki to zarówno tętniące życiem długie i doskonale zagospodarowane plaże jak i małe, zaciszne, zatokowe powstałe między skałami. Wszystkie plaże Majorki są niezwykle atrakcyjne i swym złocistym piaskiem zachęcają do kąpieli słonecznych. Jedne z najlepszych plaż to plaża w El Arenal oraz Playa de Palma, Calla Mandia, Calla Mayor. Są bardzo dobrze zagospodarowane, a w niedalekiej odległości od nich powstały wyróżniające się wysokością hotele, charakteryzujące się wysokim poziomem usług i malowniczym położeniem nad brzegiem morza pośród zieleni. Na Majorce znajdziemy zarówno hotele o niższej klasie jak i szeroki wybór luksusowych hoteli oferujących mnóstwo atrakcji i udogodnień.
Manaus

Manaus

Cena za 1 osobę:
1 399 zł - 15 %
Majorka - wakacje last minute - zobacz wszystkie oferty


Źródło: wydawnictwo Pascal

Opinie : na Majorce

4,0
Majorka Jarek
Katedra, stara zabudowa, dyskoteki

Okazje Last Minute: Majorka

HM Martinique Aparthotel

HM Martinique Aparthotel
7 dni 19.10 - 26.10 inne terminy Warszawa - Modlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours
2 698 zł / 2 os.
1 899 zł / 1 os.
2 099 zł / 1 os. - 10 %

Mediodia

Mediodia 3.4
7 dni 14.10 - 21.10 inne terminy Wrocław HB - Dwa posiłki Exim Tours
2 798 zł / 2 os.
1 399 zł / 1 os.

Playamar (S'Illot)

Playamar (S'Illot) 3.7
7 dni 21.05 - 28.05 inne terminy Katowice RO - Bez wyżywienia TUI Polska
2 802 zł / 2 os.
1 401 zł / 1 os.

Azuline Bahamas (El Arenal)

Azuline Bahamas (El Arenal) 3.9
7 dni 07.05 - 14.05 inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki Itaka
last
minute
2 878 zł / 2 os.
1 439 zł / 1 os.
3 089 zł / 1 os. - 53 %

Hiszpania na skróty

Przewodnik:
  • Majorka
    Wyobraź sobie przewodnik, który czyta się jak wartki kolorowy magazyn - bez przynudzania, wyłącznie konkrety i twarde dane. Kup teraz »
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY