La Palma - Przewodnik

La Palma, zwana także <strong>La Isla Bonita</strong>, jest jedną z trzynastu <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/wyspy-kanaryjskie/" target="_blank">Wysp Kanaryjskich</a> i piątą co do wielkości wyspą położną w północno- zachodniej części archipelagu. Jest najdalej wysuniętą na zachód Wyspą Kanaryjską leżącą w pobliżu <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/teneryfa/" target="_blank">Teneryfy</a> i <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/la-gomera/" target="_blank">La Gomery</a>. Słynie przede wszystkim z wyrobu <strong>cygar</strong> i produkcji <strong>miodu</strong>. <h2>La Palma - atrakcje, co zwiedzić</h2> <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/la-palma/" target="_blank">Wakacyjne wycieczki na La Palmę</a> kierują się głównie do <strong>Santa Cruz de la Palma</strong>- stolicy i głównego portu wyspy, miasteczka uważanego za jedno z najpiękniejszych na Wyspach Kanaryjskich. Santa Cruz de la Palma położone jest na zboczu <strong>krateru La Cadereta</strong>. Będąc tu na wakacjach warto zobaczyć plac Plaza de Espana, kościół El Salvador oraz renesansowe sanktuarium Nuestra Senora de Las Nievas. Koniecznie należy wybrać się na romantyczny spacer brukowanymi uliczkami, na których znajdują się typowe hiszpańskie budynki z ukwieconymi balkonami. Wieczorem można poznać specyfikę życia nocnego w licznych restauracjach, barach i klubach nocnych.

Pogoda na La Palmie

Dzisiaj, 25.6 31°C
La Palma, zwana także La Isla Bonita, jest jedną z trzynastu Wysp Kanaryjskich i piątą co do wielkości wyspą położną w północno- zachodniej części archipelagu. Jest najdalej wysuniętą na zachód Wyspą Kanaryjską leżącą w pobliżu Teneryfy i La Gomery. Słynie przede wszystkim z wyrobu cygar i produkcji miodu.

La Palma - atrakcje, co zwiedzić

Wakacyjne wycieczki na La Palmę kierują się głównie do Santa Cruz de la Palma- stolicy i głównego portu wyspy, miasteczka uważanego za jedno z najpiękniejszych na Wyspach Kanaryjskich. Santa Cruz de la Palma położone jest na zboczu krateru La Cadereta. Będąc tu na wakacjach warto zobaczyć plac Plaza de Espana, kościół El Salvador oraz renesansowe sanktuarium Nuestra Senora de Las Nievas. Koniecznie należy wybrać się na romantyczny spacer brukowanymi uliczkami, na których znajdują się typowe hiszpańskie budynki z ukwieconymi balkonami. Wieczorem można poznać specyfikę życia nocnego w licznych restauracjach, barach i klubach nocnych. La Palma to górzysta wyspa, a najwyższym punktem o wysokości 2426 m. n. p. m. jest Roque de los Muchachos, gdzie znajduje się obserwatorium astronomiczne. Wulkaniczne pochodzenie wyspy jest powodem powstania wielu kalder, a wśród nich najpopularniejsza jest La Caldera de Taburiente w północnej części La Palmy, gdzie znajduje się także park narodowy o tej samej nazwie. Procesy wulkaniczne trwają po dziś dzień, a ostania erupcja miała miejsce w 1971 roku.
Na wyspie roztaczają się zachwycające naturalne krajobrazy, które rekompensują brak dużej ilości zabytków i dają możliwość spokojnego odpoczynku. Nieskazitelna naturę można spotkać w rezerwacie biosfery UNESCO- w lesie Los Tilos.
Brenas Garden

Brenas Garden

Cena za 1 osobę:
1 073 zł - 11 %
Plaże La Palmy są zacisznymi, typowymi czarnymi plażami powulkanicznymi. Otoczone są wysokimi klifami, co sprawia, że turystyka masowa nie rozwinęła się jeszcze na szeroką skalę. Najpiękniejszą plażą jest rozłożona wśród klifów Playa Nogales w okolicach miejscowości Puntallana. Dla miłośników nurkowania najdogodniejszą plażą jest plaża w Los Cancajos- jedna z najlepiej zagospodarowanych plaż z licznymi dyskotekami, klubami nocnymi i udogodnieniami do uprawiania sportów wodnych.

Zdecydowana większość hoteli znajduje się w stolicy wyspy. W większości są to kameralne apartamenty położone w niedalekiej odległości od plaż.
Źródło: wydawnictwo Pascal

Opinie : na La Palmie

4,0
Fuencaliente de la Palma Aleksandra
Miejscowość kameralna, klika sklepów oraz pubów. W okolicy kilka szlaków na piesze wycieczki. Mieszkańcy potrafią się dobrze bawić, do zabaw ciągają także turystów.

Okazje Last Minute: La Palma

Appartements Oasis San Antonio

Appartements Oasis San Antonio
7 dni 27.02 - 06.03 inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours
2 178 zł / 2 os.
1 089 zł / 1 os.

Los Molinos (Brena Baja)

Los Molinos (Brena Baja)
7 dni 12.12 - 19.12 inne terminy Berlin RO - Bez wyżywienia Exim Tours
2 348 zł / 2 os.
1 174 zł / 1 os.
1 309 zł / 1 os. - 10 %

Las Olas (Brena Baja)

Las Olas (Brena Baja)
7 dni 23.10 - 30.10 inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki Itaka

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Malowniczą lokalizację i bujny, tropikalny ogród
  • Bliskość piaszczystej plaży i centrum miasteczka
  • Przestronne (ok. 60 m²) i zadbane apartamenty
  • Relaksacyjną, swobodną atmosferę
6 198 zł / 2 os.
3 099 zł / 1 os.
3 749 zł / 1 os. - 17 %

Taburiente Playa

Taburiente Playa
7 dni 23.10 - 30.10 inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki Itaka
6 298 zł / 2 os.
3 149 zł / 1 os.
3 949 zł / 1 os. - 20 %

Hiszpania na skróty