La Palma - Przewodnik

La Palma, zwana także <strong>La Isla Bonita</strong>, jest jedną z trzynastu Wysp Kanaryjskich i piątą co do wielkości wyspą położną w północno- zachodniej części archipelagu. Jest najdalej wysuniętą na zachód Wyspą Kanaryjską leżącą w pobliżu Teneryfy i La Gomery. Słynie przede wszystkim z wyrobu <strong>cygar</strong> i produkcji <strong>miodu</strong>. <h2>La Palma - atrakcje, co zwiedzić</h2> Wycieczki na La Palmę kierują się głównie do <strong>Santa Cruz de la Palma</strong>- stolicy i głównego portu wyspy, miasteczka uważanego za jedno z najpiękniejszych na Wyspach Kanaryjskich. Santa Cruz de la Palma położone jest na zboczu <strong>krateru La Cadereta</strong>. Będąc tu na wakacjach warto zobaczyć plac Plaza de Espana, kościół El Salvador oraz renesansowe sanktuarium Nuestra Senora de Las Nievas. Koniecznie należy wybrać się na romantyczny spacer brukowanymi uliczkami, na których znajdują się typowe hiszpańskie budynki z ukwieconymi balkonami. Wieczorem można poznać specyfikę życia nocnego w licznych restauracjach, barach i klubach nocnych.

Pogoda na La Palmie

Dzisiaj, 27.4 13°C
La Palma, zwana także La Isla Bonita, jest jedną z trzynastu Wysp Kanaryjskich i piątą co do wielkości wyspą położną w północno- zachodniej części archipelagu. Jest najdalej wysuniętą na zachód Wyspą Kanaryjską leżącą w pobliżu Teneryfy i La Gomery. Słynie przede wszystkim z wyrobu cygar i produkcji miodu.

La Palma - atrakcje, co zwiedzić

Wycieczki na La Palmę kierują się głównie do Santa Cruz de la Palma- stolicy i głównego portu wyspy, miasteczka uważanego za jedno z najpiękniejszych na Wyspach Kanaryjskich. Santa Cruz de la Palma położone jest na zboczu krateru La Cadereta. Będąc tu na wakacjach warto zobaczyć plac Plaza de Espana, kościół El Salvador oraz renesansowe sanktuarium Nuestra Senora de Las Nievas. Koniecznie należy wybrać się na romantyczny spacer brukowanymi uliczkami, na których znajdują się typowe hiszpańskie budynki z ukwieconymi balkonami. Wieczorem można poznać specyfikę życia nocnego w licznych restauracjach, barach i klubach nocnych. La Palma to górzysta wyspa, a najwyższym punktem o wysokości 2426 m. n. p. m. jest Roque de los Muchachos, gdzie znajduje się obserwatorium astronomiczne. Wulkaniczne pochodzenie wyspy jest powodem powstania wielu kalder, a wśród nich najpopularniejsza jest La Caldera de Taburiente w północnej części La Palmy, gdzie znajduje się także park narodowy o tej samej nazwie. Procesy wulkaniczne trwają po dziś dzień, a ostania erupcja miała miejsce w 1971 roku.
Na wyspie roztaczają się zachwycające naturalne krajobrazy, które rekompensują brak dużej ilości zabytków i dają możliwość spokojnego odpoczynku. Nieskazitelna naturę można spotkać w rezerwacie biosfery UNESCO- w lesie Los Tilos.
Sol La Palma

Sol La Palma

Cena za 1 osobę:
2 769 zł - 28 %
Plaże La Palmy są zacisznymi, typowymi czarnymi plażami powulkanicznymi. Otoczone są wysokimi klifami, co sprawia, że turystyka masowa nie rozwinęła się jeszcze na szeroką skalę. Najpiękniejszą plażą jest rozłożona wśród klifów Playa Nogales w okolicach miejscowości Puntallana. Dla miłośników nurkowania najdogodniejszą plażą jest plaża w Los Cancajos- jedna z najlepiej zagospodarowanych plaż z licznymi dyskotekami, klubami nocnymi i udogodnieniami do uprawiania sportów wodnych.

Zdecydowana większość hoteli znajduje się w stolicy wyspy. W większości są to kameralne apartamenty położone w niedalekiej odległości od plaż.

Źródło: wydawnictwo Pascal

Opinie : na La Palmie

4,0
Fuencaliente de la Palma Aleksandra
Miejscowość kameralna, klika sklepów oraz pubów. W okolicy kilka szlaków na piesze wycieczki. Mieszkańcy potrafią się dobrze bawić, do zabaw ciągają także turystów.

Okazje Last Minute: La Palma

Taburiente Playa

Taburiente Playa
7 dni 23.10 - 30.10 inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki Itaka
5 798 zł / 2 os.
2 899 zł / 1 os.
3 949 zł / 1 os. - 27 %

Las Olas (Brena Baja)

Las Olas (Brena Baja)
7 dni 23.10 - 30.10 inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki Itaka

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Malowniczą lokalizację i bujny, tropikalny ogród
  • Bliskość piaszczystej plaży i centrum miasteczka
  • Przestronne (ok. 60 m²) i zadbane apartamenty
  • Relaksacyjną, swobodną atmosferę
5 918 zł / 2 os.
2 959 zł / 1 os.
3 749 zł / 1 os. - 21 %

Teneguia Princess Spa

Teneguia Princess Spa 4.7
7 dni 23.10 - 30.10 inne terminy Katowice AI - All Inclusive Itaka

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Polskie animacje w sezonie letnim
  • Malownicze położenie w otoczeniu dzikiej przyrody
  • Udogodnienia dla aktywnych z m.in.: 11 basenami
  • Urozmaicone All Inclusive bogate w lokalne smaki
6 658 zł / 2 os.
3 329 zł / 1 os.
4 249 zł / 1 os. - 22 %

Hiszpania na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY