Zakynthos - Przewodnik

Wyspa Zakynthos (Zante), wysunięta najbardziej na południe spośród głównych <strong>Wysp Jońskich</strong>, ma dwa oblicza. Większa jej część pozostaje zielona i dziewicza, a jednocześnie bardzo prężnie rozwija się infrastruktura turystyczna. Na wyspie da się wyróżnić trzy strefy - jałową i górzystą część północno-zachodnią, żyzną równinę centralną oraz rejon wschodniego i południowego wybrzeża, gdzie skupiają się miejscowości wypoczynkowe. <h2>Zakynthos - atrakcje, co zwiedzić</h2> Ogromny kurort <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/zakynthos/laganas/" target="_self"><strong>Laganas</strong></a>, nad zatoką o tej samej nazwie, śmiało konkuruje z największymi miejscowościami letniskowymi na <strong>Kerkirze</strong>.

Pogoda na Zakynthos

Dzisiaj, 22.8 32°C
Wyspa Zakynthos (Zante), wysunięta najbardziej na południe spośród głównych Wysp Jońskich, ma dwa oblicza. Większa jej część pozostaje zielona i dziewicza, a jednocześnie bardzo prężnie rozwija się infrastruktura turystyczna. Na wyspie da się wyróżnić trzy strefy - jałową i górzystą część północno-zachodnią, żyzną równinę centralną oraz rejon wschodniego i południowego wybrzeża, gdzie skupiają się miejscowości wypoczynkowe.

Zakynthos - atrakcje, co zwiedzić

Ogromny kurort Laganas, nad zatoką o tej samej nazwie, śmiało konkuruje z największymi miejscowościami letniskowymi na Kerkirze. Na południe i północ od stolicy wyspy leży kilka bardziej zacisznych miejscowości, a na półwyspie Vassilikos, na południu, turysta znajdzie najpiękniejsze krajobrazy i najlepsze plaże, m.in. wspaniałą Gerakas.
Chociaż na równinie centralnej pojawiają się pierwsze domy wczasowe, pozostaje ona obszarem względnego spokoju. Im dalej w głąb wyspy, tym więcej wiejskich gospodarstw, winnic, zabytkowych wiosek i ruin weneckich budowli, zniszczonych podczas kolejnych trzęsień ziemi w latach 1948 i 1953.
Albatros (Laganas)

Albatros (Laganas)

Cena za 1 osobę:
1 375 zł
Na wyspie wciąż produkuje się doskonałe wina, np. białe popolaro, a także wyjątkowo słodki nugat mandoláto. Zakynthos to również kolebka kantádes, powstałych z połączenia kreteńskich pieśni ludowych i włoskich ballad operowych. Można je usłyszeć w wielu tawernach.
Mirabelle

Mirabelle

Cena za 1 osobę:
1 444 zł
Zakynthos - last minute i na wakacje - zobacz wszystkie oferty


Okazje Last Minute: Zakynthos

Nimar Apartments

Nimar Apartments
7 dni 05.09 - 12.09 inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia Best Reisen
last
minute
2 916 zł / 2 os.
1 458 zł / 1 os.
1 888 zł / 1 os. - 23 %

Agoulos Inn

Agoulos Inn 3.9
7 dni 26.09 - 03.10 inne terminy Katowice RO - Bez wyżywienia Rainbow
2 947 zł / 2 os.
1 473 zł / 1 os.
1 807 zł / 1 os. - 18 %

Pyrgaraki Studios & Apartments

Pyrgaraki Studios & Apartments
7 dni 30.09 - 07.10 inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia TUI
2 952 zł / 2 os.
1 476 zł / 1 os.

Grecja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY