Riwiera Olimpijska - Przewodnik

Najczęściej odwiedzanym regionem turystycznym Grecji jest Riwiera Olimpijska, czyli wybrzeże Morza Egejskiego południowej Macedonii rozciągające się na południe od <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/saloniki/" target="_blank">Salonik</a>. Pasmo najwyższej greckiej góry- <strong>Olimpu</strong> zatrzymuje zimne masy powietrza, dzięki czemu słoneczna pogoda jest tu pewna, podobnie jak rzesze turystów.

Pogoda na Riwierze Olimpijskiej

Dzisiaj, 26.5 18°C
Najczęściej odwiedzanym regionem turystycznym Grecji jest Riwiera Olimpijska, czyli wybrzeże Morza Egejskiego południowej Macedonii rozciągające się na południe od Salonik. Pasmo najwyższej greckiej góry- Olimpu zatrzymuje zimne masy powietrza, dzięki czemu słoneczna pogoda jest tu pewna, podobnie jak rzesze turystów. Wakacje na Riwierze Olimpijskiejpołączeniem uroku gór i morza dlatego możliwa jest zarówno wspinaczka górska czy spacery po malowniczych, lesistych dolinach jak i kąpiele słoneczne na ogólnodostępnych, piaszczystych plażach.

Riwiera Olimpijska - atrakcje, co zwiedzić

Riwiera Olimpijska jest miejscem typowo wypoczynkowym, pozbawionym ciekawych zabytków. Stanowi jednak doskonałą bazę wypadową na wycieczki do Salonik, Aten, Delf, Athos czy klasztorów Meteora. W samej Riwierze Olimpijskiej warto odpocząć w Litohoro, Leptokarii czy Paralii oraz zobaczyć wąwóz Tempe porośnięty bujnymi lasami i krzewami.
Litohoro jest nadmorskim kurortem będącym punktem wypadowym na szczyt Olimpu. Wejście na szczyt zajmuje 2 dni i polecane jest tylko dla doświadczonych turystów górskich. Kurort jest doskonałym pomysłem na wakacje szczególnie dla ludzi aktywnych. Oprócz wspinaczki górskiej istnieje tu szeroki wybór sportów wodnych. Warto skorzystać z ciekawego spływu kajakowego oraz raftingu w kanionie rzeki Enipeas. Częstym kierunkiem wycieczek jest też Leptokaria, w której możliwy jest odpoczynek na żwirowo- piaszczystych plażach położonych w zacisznych zatoczkach. Leptokaria jest jednym z najpopularniejszych kurortów wypoczynkowych Riwiery Olimpijskiej dlatego też rozrywka jest tu rozwinięta na szeroką skalę. Dużo jest tu szlaków turystycznych wytoczonych u podnóży Olimpu.
Masyw górski oraz błękit Morza Egejskiego dostarczają niesamowitych widoków podczas odpoczynku na bardzo długich i piaszczystych plażach także w Paralii.
Studia Katerina

Studia Katerina

Cena za 1 osobę:
779 zł - 46 %
Na Riwierze Olimpijskiej dominują małe, spokojne wioski greckie, zamieszkałe przez niezwykle gościnnych i chętnych do zabawy Greków. Życie kulturalne oraz szerokie i piaszczyste plaże są zaletą tego regionu. Zielone niziny u stóp masywu górskiego sprawiają doskonałe warunki do odpoczynku, a liczne bary, tawerny i restauracje dbają o zapewnienie rozrywki dla turystów.
Źródło: wydawnictwo Pascal

Okazje Last Minute: Riwiera Olimpijska

Studia Anastasia

Studia Anastasia 4.0
7 dni 03.06 - 10.06 inne terminy Poznań RO - Bez wyżywienia Rainbow
last
minute
1 560 zł / 2 os.
780 zł / 1 os.
1 273 zł / 1 os. - 39 %

Studia Chrysante

Studia Chrysante
7 dni 03.06 - 10.06 inne terminy Poznań RO - Bez wyżywienia Rainbow
last
minute
1 602 zł / 2 os.
801 zł / 1 os.
1 393 zł / 1 os. - 42 %

Studia Andromahi

Studia Andromahi
7 dni 03.06 - 10.06 inne terminy Poznań RO - Bez wyżywienia Rainbow
last
minute
1 805 zł / 2 os.
902 zł / 1 os.
1 323 zł / 1 os. - 32 %

Oasis Studia

Oasis Studia 4.8
7 dni 27.09 - 04.10 inne terminy Katowice RO - Bez wyżywienia Rainbow
1 824 zł / 2 os.
912 zł / 1 os.

Grecja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY