Korfu - Przewodnik

Wyspa <strong>Korfu</strong> jest jedną z popularnych wysp greckich położoną na Morzu Jońskim tuż na styku z Adriatykiem. Ulokowana jest na północno- zachodnich wybrzeżach Grecji. Jest najdalej na północ wysuniętą wyspą grecką, na której sezon trwa od kwietnia do listopada, a liczne oferty promocyjne last minute w sezonie wakacyjnym pozwalają cieszyć się urokami wyspy za stosunkowo nieduże pieniądze. <h2>Korfu - atrakcje, co zwiedzić</h2> Korfu to najbardziej europejska wyspa grecka. Odróżnia się od pozostałych przede wszystkim architekturą z widocznymi wpływami europejskimi. <strong>Magiczne kościółki</strong> i bizantyjskie klasztory, wąskie uliczki, kawiarenki i zabytki tworzą bardzo typowy klimat, który poczuć można wybierając się na wycieczkę do najważniejszych miejsc Korfu, czyli do <strong>Kanoni</strong>, najatrakcyjniejszego kurortu <strong>Dassia</strong>, urokliwej <strong>Peramy, Ermones i Agios Ioannis Peristeron</strong>. W ofercie wycieczki last minute nie powinno zabraknąć zwiedzenia największego i za razem najważniejszego miasta Korfu jakim jest <strong>Kerkira</strong>- piękne antyczne miasto, gdzie można zobaczyć Pałac Królewski, Muzeum Archeologiczne z kolekcją monet i starożytnych znalezisk. Nie sposób ominąć Muzeum Muszli w <strong>Benites</strong>, Brytyjskiego Cmentarza oraz Muzeum Azjatyckiego.

Pogoda na Korfu

Dzisiaj, 24.6 32°C
Wyspa Korfu jest jedną z popularnych wysp greckich położoną na Morzu Jońskim tuż na styku z Adriatykiem. Ulokowana jest na północno- zachodnich wybrzeżach Grecji. Jest najdalej na północ wysuniętą wyspą grecką, na której sezon trwa od kwietnia do listopada, a liczne oferty promocyjne last minute w sezonie wakacyjnym pozwalają cieszyć się urokami wyspy za stosunkowo nieduże pieniądze.

Korfu - atrakcje, co zwiedzić

Korfu to najbardziej europejska wyspa grecka. Odróżnia się od pozostałych przede wszystkim architekturą z widocznymi wpływami europejskimi. Magiczne kościółki i bizantyjskie klasztory, wąskie uliczki, kawiarenki i zabytki tworzą bardzo typowy klimat, który poczuć można wybierając się na wycieczkę do najważniejszych miejsc Korfu, czyli do Kanoni, najatrakcyjniejszego kurortu Dassia, urokliwej Peramy, Ermones i Agios Ioannis Peristeron. W ofercie wycieczki last minute nie powinno zabraknąć zwiedzenia największego i za razem najważniejszego miasta Korfu jakim jest Kerkira- piękne antyczne miasto, gdzie można zobaczyć Pałac Królewski, Muzeum Archeologiczne z kolekcją monet i starożytnych znalezisk. Nie sposób ominąć Muzeum Muszli w Benites, Brytyjskiego Cmentarza oraz Muzeum Azjatyckiego. Korfu daje możliwość relaksującego plażowania na malowniczych, piaszczystych lub żwirowych plażach, np. w sympatycznym i cichym Acharavi, w popularnej piaszczystej zatoce w Agios Georgios czy na plażach bardzo atrakcyjnego wybrzeża wokół zalesionej zatoki w Dassia, gdzie znajdują się także najciekawsze i godne polecenia hotele.
Bogata oferta sportów wodnych jest niewątpliwie zaletą wakacji w tym miejscu. Na wakacjach na Korfu popularne jest żeglowanie, nurkowanie oraz windsurfing. Tu każdy sportowiec znajdzie coś dla siebie. Gouvia, Grecotel Daphnila Bay, Grecotel Corfu Imperial, Corcyra Beach oraz Ipsos to główne miejsca dla aktywnych.
Corifo Village

Corifo Village

Cena za 1 osobę:
919 zł - 8 %
Korfu przyciąga urzekającą zielenią tworzoną przez figowce, cyprysy, drzewa cytrynowe i ciągnące się kilometrami gaje oliwne. Zaletą są również wioski z licznymi zabytkami.
Za wakacjami na Korfu przemawia krystalicznie czyste Morze Jońskie oraz ciągnące się kilometrami szerokie plaże. Nie bez powodu Korfu nazywane jest Królową Wysp Jońskich Wody zatok są krystalicznie czyste. Piaszczyste plaże nad klifowymi brzegami porośniętymi lasami cyprowymi oraz wysepki i turkusowe wody zachwycą każdego.
Popi Star

Popi Star

Cena za 1 osobę:
1 029 zł - 24 %
Korfu - last minute i na wakacje - zobacz wszystkie ofertyŹródło: wydawnictwo Pascal

Opinie : na Korfu

4,0
Korfu Jarzo
urokliwe uliczki Ogólnie: Bardzo ciekawe miejsce. Urokliwe zakątki starówki, zapierające dech widoki ze szczytu weneckiej twierdzy.
Atrakcje turystyczne: Niesamowita starówka, kościoły, twierdze weneckie, port. 2 dni to mało aby wszystko zobaczyć.
Aktywny wypoczynek: Zwiedzanie, zabawa. W porcie możliwe wypożyczenie łódki.
Życie nocne: Przede wszystkim tawerny. Dyskotek bardzo mało.
Komunikacja: Stolica wyspy. Połączenia autobusowe nawet z kontynentem.
Jedzenie i restauracje: Na starówce ogromny wybór. Pysznie i nawet nie tak drogo.
Zdrowie i bezpieczeństwo: Czysto i bezpiecznie. Idealne miejsce na nocne spacery.
Pogoda: Od czerwca do końca września.
Plaża: Plaż lepiej szukać za miastem.

Okazje Last Minute: Korfu

Sea Bird

Sea Bird
7 dni 20.10 - 27.10 inne terminy Poznań BB - Śniadania Exim Tours
2 098 zł / 2 os.
1 049 zł / 1 os.
1 129 zł / 1 os. - 7 %

Popi Star

Popi Star 2.9
7 dni 13.10 - 20.10 inne terminy Poznań BB - Śniadania Exim Tours
2 158 zł / 2 os.
1 079 zł / 1 os.
1 249 zł / 1 os. - 14 %

Sunny Garden

Sunny Garden 2.5
7 dni 28.06 - 05.07 inne terminy Gdańsk RO - Bez wyżywienia Rainbow
last
minute
2 299 zł / 2 os.
1 149 zł / 1 os.
2 026 zł / 1 os. - 43 %

Grecja na skróty

Przewodnik:
  • Korfu
    Miasto Korfu (KĂŠrkyra) leży na haczykowatym półwyspie, mniej więcej w połowie długości wschodniego wybrzeża wyspy. Kup teraz »
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY