Co zabrać do Francji

1. <strong>Absolutnie niezbędne elementy ekwipunku</strong> turysty jadącego do Francji to: aparat i kamera, okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem UV, nakrycie głowy chroniące przed udarem. Polecamy również zabrać ze sobą parasol lub płaszcz przeciwdeszczowy.

Pogoda we Francji

Dzisiaj, 28.4 13°C
1. Absolutnie niezbędne elementy ekwipunku turysty jadącego do Francji to: aparat i kamera, okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem UV, nakrycie głowy chroniące przed udarem. Polecamy również zabrać ze sobą parasol lub płaszcz przeciwdeszczowy. 2. Najbardziej popularnym środkiem przemieszczania się jest pociąg. Sieć kolejowa jest bardzo rozbudowana i należy do najnowocześniejszych i najszybszych na świecie. Oferowanych jest sporo biletów zniżkowych dla turystów, na trasach krajowych (mniej płacą osoby do 26 rok życia, osoby po 60 roku życia, pary podróżujące wspólnie, a także rodziny z dziećmi). Warto również zapoznać się z ofertą organizacji oferujących tańsze bilety kolejowe na trasach międzynarodowych (najpopularniejsze to BIJ, Wasteels, Inter-Rail oraz Rail Europe Senior Card).

3. Płacenie kartą jest rozpowszechnione, można nimi płacić w dużych hotelach restauracjach i w wielu sklepach. Najczęściej akceptowane są karty VISA, MasterCard, Maestro, Cirrus, AmericanExpress. Sieć bankomatów jest bardzo rozbudowana. W większości banków i kantorach wymiany można realizować czeki podróżne (najpopularniejsze to American Express, Thomas Cook, Citicorp) i Euroczeki.

4. W większości miast dwuosobowy pokój można wynająć za ok. 23-30 EUR. Nocleg w schronisku młodzieżowym to wydatek rzędu ok. 19 EUR. Około 8-12 EUR zapłacimy za obiad w kafejce.

5. Studenci posiadający legitymację ISIC mogą liczyć na wiele zniżek, przy zakupie biletów do muzeum, teatru, czy kina. Członkowie Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych zaoszczędzą nawet do 8 EURO na dobę, za korzystanie z francuskiej bazy schronisk.

Źródło: wydawnictwo Pascal

Opinie o miastach we Francji

4,7
Paryż Ewa
Paryż.. To po prostu niepowtarzalny klimat :) Ciepła, świeża bagietka czy croissant z prawdziwej boulangerie zjedzone podczas spaceru brzegiem Sekwany... Ilość zabytków przerasta najśmielsze oczekiwania, jednak żeby cokolwiek zobaczyć z bliska, np. wejść do Luwru, na wieżę Eiffla i innych, musimy już rano ustawić się w dość długiej kolejce po bilet. Idealne miejsce na długie spacery w niesamowitym otoczeniu.

Francja na skróty

Przewodnik:
  • Francja
    Poznanie kraju o tak niezwykłych krajobrazach, wspaniałej przeszłości historycznej i bogactwie kulturowym jest fascynującą przygodą. Kup teraz »
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY