Co zabrać do Francji

1. <strong>Absolutnie niezbędne elementy ekwipunku</strong> turysty jadącego do Francji to: aparat i kamera, okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem UV, nakrycie głowy chroniące przed udarem. Polecamy również zabrać ze sobą parasol lub płaszcz przeciwdeszczowy.

Pogoda we Francji

Dzisiaj, 21.8 26°C
1. Absolutnie niezbędne elementy ekwipunku turysty jadącego do Francji to: aparat i kamera, okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem UV, nakrycie głowy chroniące przed udarem. Polecamy również zabrać ze sobą parasol lub płaszcz przeciwdeszczowy. 2. Najbardziej popularnym środkiem przemieszczania się jest pociąg. Sieć kolejowa jest bardzo rozbudowana i należy do najnowocześniejszych i najszybszych na świecie. Oferowanych jest sporo biletów zniżkowych dla turystów, na trasach krajowych (mniej płacą osoby do 26 rok życia, osoby po 60 roku życia, pary podróżujące wspólnie, a także rodziny z dziećmi). Warto również zapoznać się z ofertą organizacji oferujących tańsze bilety kolejowe na trasach międzynarodowych (najpopularniejsze to BIJ, Wasteels, Inter-Rail oraz Rail Europe Senior Card).
Les Lumieres de Neige

Les Lumieres de Neige

Cena za 1 osobę:
2 403 zł
3. Płacenie kartą jest rozpowszechnione, można nimi płacić w dużych hotelach restauracjach i w wielu sklepach. Najczęściej akceptowane są karty VISA, MasterCard, Maestro, Cirrus, AmericanExpress. Sieć bankomatów jest bardzo rozbudowana. W większości banków i kantorach wymiany można realizować czeki podróżne (najpopularniejsze to American Express, Thomas Cook, Citicorp) i Euroczeki.
Les Alpages du Corbier

Les Alpages du Corbier

Cena za 1 osobę:
2 412 zł
4. W większości miast dwuosobowy pokój można wynająć za ok. 23-30 EUR. Nocleg w schronisku młodzieżowym to wydatek rzędu ok. 19 EUR. Około 8-12 EUR zapłacimy za obiad w kafejce.

5. Studenci posiadający legitymację ISIC mogą liczyć na wiele zniżek, przy zakupie biletów do muzeum, teatru, czy kina. Członkowie Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych zaoszczędzą nawet do 8 EURO na dobę, za korzystanie z francuskiej bazy schronisk.

Opinie o miastach we Francji

4,7
Brides Les Bains bobomax
Niepowtarzalna okazja taniego pobytu, połączonego z jazdą w Trzech Dolinach Ogólnie: Miejscowość połączona kolejka z sercem Trzech Dolin, ale dogodna w dojeĽdzie - praktycznie autostrada pod sam hotel, zero łańcuchów i innych utrudnień
Atrakcje turystyczne: Fajne i miłe centrum, możliwość mszy św. w kościele
Aktywny wypoczynek: NARTY przede wszystkim
Życie nocne: Ciekawe imprezy apress ski
Komunikacja: Dojazd i ski bus perfect
Jedzenie i restauracje: Bardzo ok i to pod samym hotelem
Zdrowie i bezpieczeństwo: Na szczęście nie miałem potrzeby
Pogoda: W Alpach to zawsze loteria i dobry Boże tu nie pomoże
Stoki narciarskie: W końcu to Trzy Doliny...

Okazje Last Minute: Francja

Les Valmonts de Cenis

Les Valmonts de Cenis
7 dni 06.01 - 13.01 inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia Wygoda Travel
4 849 zł / 2 os.
2 424 zł / 1 os.

Residence L'Ours Blanc

Residence L'Ours Blanc
7 dni 06.01 - 13.01 inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia Wygoda Travel
4 901 zł / 2 os.
2 450 zł / 1 os.

Le Grand Panorama (Valmeinier)

Le Grand Panorama (Valmeinier)
7 dni 06.01 - 13.01 inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia Wygoda Travel
4 962 zł / 2 os.
2 481 zł / 1 os.

Francja na skróty

Przewodnik:
  • Francja
    Poznanie kraju o tak niezwykłych krajobrazach, wspaniałej przeszłości historycznej i bogactwie kulturowym jest fascynującą przygodą. Kup teraz »
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY