Co zabrać do Francji

1. <strong>Absolutnie niezbędne elementy ekwipunku</strong> turysty jadącego do Francji to: aparat i kamera, okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem UV, nakrycie głowy chroniące przed udarem. Polecamy również zabrać ze sobą parasol lub płaszcz przeciwdeszczowy.
1. Absolutnie niezbędne elementy ekwipunku turysty jadącego do Francji to: aparat i kamera, okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem UV, nakrycie głowy chroniące przed udarem. Polecamy również zabrać ze sobą parasol lub płaszcz przeciwdeszczowy. 2. Najbardziej popularnym środkiem przemieszczania się jest pociąg. Sieć kolejowa jest bardzo rozbudowana i należy do najnowocześniejszych i najszybszych na świecie. Oferowanych jest sporo biletów zniżkowych dla turystów, na trasach krajowych (mniej płacą osoby do 26 rok życia, osoby po 60 roku życia, pary podróżujące wspólnie, a także rodziny z dziećmi). Warto również zapoznać się z ofertą organizacji oferujących tańsze bilety kolejowe na trasach międzynarodowych (najpopularniejsze to BIJ, Wasteels, Inter-Rail oraz Rail Europe Senior Card).
Saint Bernard

Saint Bernard

Cena za 1 osobę:
1 521 zł - 38 %
3. Płacenie kartą jest rozpowszechnione, można nimi płacić w dużych hotelach restauracjach i w wielu sklepach. Najczęściej akceptowane są karty VISA, MasterCard, Maestro, Cirrus, AmericanExpress. Sieć bankomatów jest bardzo rozbudowana. W większości banków i kantorach wymiany można realizować czeki podróżne (najpopularniejsze to American Express, Thomas Cook, Citicorp) i Euroczeki.
Alpe d'Huez - Studia

Alpe d'Huez - Studia

Cena za 1 osobę:
1 572 zł - 52 %
4. W większości miast dwuosobowy pokój można wynająć za ok. 23-30 EUR. Nocleg w schronisku młodzieżowym to wydatek rzędu ok. 19 EUR. Około 8-12 EUR zapłacimy za obiad w kafejce.

5. Studenci posiadający legitymację ISIC mogą liczyć na wiele zniżek, przy zakupie biletów do muzeum, teatru, czy kina. Członkowie Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych zaoszczędzą nawet do 8 EURO na dobę, za korzystanie z francuskiej bazy schronisk.

Źródło: wydawnictwo Pascal

Okazje Last Minute: Francja

L'Ecrin - Apartamenty

Pobyt:
7 dni
Termin:
11.03 - 18.03 inne terminy
Wylot z:
Gdańsk
Wyżywienie:
RO - Bez wyżywienia
Organizator:
Rainbow
Opis oferty

Narty - Zakończenie sezonu - Briancon

Pobyt:
7 dni
Termin:
25.03 - 01.04 inne terminy
Wylot z:
Katowice
Wyżywienie:
RO - Bez wyżywienia
Organizator:
Wygoda Travel
Opis oferty

Residence Nemea L'Aigle Bleu

Pobyt:
7 dni
Termin:
25.03 - 01.04 inne terminy
Wylot z:
Katowice
Wyżywienie:
RO - Bez wyżywienia
Organizator:
Wygoda Travel
Opis oferty

Francja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY