Bezpieczeństwo w Egipcie

1. <strong>Woda </strong>z kranu nie nadaje się do picia. Należy pić do tylko wodę butelkowaną, a także używać jej do mycia zębów.

Pogoda w Egipcie

Dzisiaj, 28.5 38°C
1. Woda z kranu nie nadaje się do picia. Należy pić do tylko wodę butelkowaną, a także używać jej do mycia zębów. 2. Podczas wizyty w Egipcie bardzo łatwo o zatrucie pokarmowe. Aby tego uniknąć należy bezwzględnie przestrzegać zasad higieny. Owoce i warzywa przed spożyciem zawsze trzeba bardzo dokładnie umyć. Na początku pobytu warto unikać jedzenia surówek.
Triton Empire

Triton Empire

Cena za 1 osobę:
929 zł
3. Przy wysokich temperaturach panujących w Egipcie, należy pić duże ilości napojów, aby uniknąć odwodnienia organizmu.

4. Ze względu na możliwość zarażenia się schistosomatozą, nie wolno się kąpać ani myć w stojących i wolno płynących wodach.

5. Konflikt między islamskimi ekstremistami i rządem stanowi poważne zagrożenie dla turystów. Po ostatnich rozruchach, władze Egiptu zaostrzyły środki bezpieczeństwa. Spokoju, zdrowia i życia turystów strzegą uzbrojeni żołnierze, których można zobaczyć w miejscach atrakcyjnych turystycznie. Podróżowaniu turystów po drogach towarzyszą konwoje wojskowe. Dlatego odradzamy poruszania się po Egipcie wynajętym samochodem, ze względu na poważne zagrożenie życia.
Triton Empire Inn

Triton Empire Inn

Cena za 1 osobę:
989 zł
6. Regiony atrakcyjne turystycznie nie są wolne od drobnych przestępstw. W zatłoczonych miejscach zwróćmy szczególną uwagę na nasze bagaże i portfele. Nie należy nosić przy sobie większej ilości pieniędzy, czy kart kredytowych - lepiej zostawić je w hotelowym sejfie.

7. W czasie Ramadanu (30-dniowy post) należy powstrzymywać się od picia alkoholu i palenia papierosów w miejscach publicznych, od wschodu do zachodu słońca.

Źródło: wydawnictwo Pascal

Opinie o miastach w Egipcie

4,7
Sharm El Sheikh EDWARD
wspaniala plaza ,rafa na wyciagniecie reki mnustwo nryb oraz tetniace wieczorem centra Nama bay oraz Old market.Wszedzie kolorowo i wesolo.Polecam

Okazje Last Minute: Egipt

Sea Garden (Hurghada)

Sea Garden (Hurghada) 3.5
7 dni 01.06 - 08.06 inne terminy Gdańsk HB - Dwa posiłki TUI Polska
last
minute
2 010 zł / 2 os.
1 005 zł / 1 os.

Amar Sina

Amar Sina 3.9
7 dni 30.05 - 06.06 inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki Wezyr Holidays
last
minute
2 025 zł / 2 os.
997 zł / 1 os.
1 325 zł / 1 os. - 25 %

Aladdin Beach

Aladdin Beach 4.0
7 dni 01.06 - 08.06 inne terminy Gdańsk AI - All Inclusive TUI Polska
last
minute
2 056 zł / 2 os.
1 028 zł / 1 os.

Egipt na skróty

Przewodnik: