Bezpieczeństwo w Egipcie

1. <strong>Woda </strong>z kranu nie nadaje się do picia. Należy pić do tylko wodę butelkowaną, a także używać jej do mycia zębów.

Pogoda w Egipcie

Dzisiaj, 27.7 43°C
1. Woda z kranu nie nadaje się do picia. Należy pić do tylko wodę butelkowaną, a także używać jej do mycia zębów. 2. Podczas wizyty w Egipcie bardzo łatwo o zatrucie pokarmowe. Aby tego uniknąć należy bezwzględnie przestrzegać zasad higieny. Owoce i warzywa przed spożyciem zawsze trzeba bardzo dokładnie umyć. Na początku pobytu warto unikać jedzenia surówek.

3. Przy wysokich temperaturach panujących w Egipcie, należy pić duże ilości napojów, aby uniknąć odwodnienia organizmu.
Flamenco Beach & Resort

Flamenco Beach & Resort

Cena za 1 osobę:
1 071 zł
4. Ze względu na możliwość zarażenia się schistosomatozą, nie wolno się kąpać ani myć w stojących i wolno płynących wodach.

5. Konflikt między islamskimi ekstremistami i rządem stanowi poważne zagrożenie dla turystów. Po ostatnich rozruchach, władze Egiptu zaostrzyły środki bezpieczeństwa. Spokoju, zdrowia i życia turystów strzegą uzbrojeni żołnierze, których można zobaczyć w miejscach atrakcyjnych turystycznie. Podróżowaniu turystów po drogach towarzyszą konwoje wojskowe. Dlatego odradzamy poruszania się po Egipcie wynajętym samochodem, ze względu na poważne zagrożenie życia.
Hawaii Riviera Aqua Park (ex. Festival Riviera)
Cena za 1 osobę:
1 306 zł
6. Regiony atrakcyjne turystycznie nie są wolne od drobnych przestępstw. W zatłoczonych miejscach zwróćmy szczególną uwagę na nasze bagaże i portfele. Nie należy nosić przy sobie większej ilości pieniędzy, czy kart kredytowych - lepiej zostawić je w hotelowym sejfie.

7. W czasie Ramadanu (30-dniowy post) należy powstrzymywać się od picia alkoholu i palenia papierosów w miejscach publicznych, od wschodu do zachodu słońca.

Źródło: wydawnictwo Pascal

Opinie o miastach w Egipcie

4,5
Hurghada Piotr
Baza wypadowa wspaniała!!!

Okazje Last Minute: Egipt

Sea Garden (Hurghada)

Sea Garden (Hurghada) 3.5
7 dni 09.11 - 16.11 inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki TUI Polska
2 618 zł / 2 os.
1 309 zł / 1 os.

Triton Empire

Triton Empire 3.6
7 dni 28.09 - 05.10 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki TUI Polska
2 650 zł / 2 os.
1 325 zł / 1 os.

Hilton Long Beach Resort

Hilton Long Beach Resort 3.8
7 dni 14.12 - 21.12 inne terminy Gdańsk AI - All Inclusive TUI Polska
2 678 zł / 2 os.
1 339 zł / 1 os.

Egipt na skróty

Przewodnik:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY