Egipt - Przewodnik

Egipt - miejsce, <strong>gdzie pustynia łączy się z morzem</strong> - położony jest w północno-wschodniej Afryce oraz częściowo na Półwyspie Synaj. Od północy oblewany jest wodami Morza Śródziemnego, a od wschodu Morza Czerwonego.

Pogoda w Egipcie

Dzisiaj, 25.4 30°C
Egipt - miejsce, gdzie pustynia łączy się z morzem - położony jest w północno-wschodniej Afryce oraz częściowo na Półwyspie Synaj. Od północy oblewany jest wodami Morza Śródziemnego, a od wschodu Morza Czerwonego. Kolebkę jednej z najstarszych cywilizacji świata można podziwiać udając się na wakacje do najpopularniejszych miejscowości turystycznych Egiptu, takich jak Hurghada i Sharm El Sheikh.

Egipt jest miejscem, gdzie temperatura wody nigdy nie spada poniżej 20°C, a temperatura powietrza wynosi średnio 30°C, dlatego korzystając z szerokiego wachlarza ofert last minute na wycieczki, do Egiptu można wybrać się o każdej porze roku!

Do Egiptu na wakacje oprócz doskonałej pogody przyciągają także doskonale piaszczyste plaże, ciepłe morze, bogactwo kulturowe, historyczne i naturalne oraz zadziwiające, mieniące się kolorami rafy koralowe sprawiające, że nurkowanie w Egipcie stanie się niezwykła przygoda.
Triton Empire Inn

Triton Empire Inn

Cena za 1 osobę:
1 306 zł
Wyróżniającą się krainą geograficzną jest dolina i delta Nilu - niegdyś centrum cywilizacji, dziś ważny punkt wycieczek turystów. Poza tym nie sposób nie poznać przepięknego wybrzeża Morza Śródziemnego, pustyń i pustynno-skalistego Półwyspu Synaj oraz Morza Czerwonego, charakteryzującego się przepięknymi rafami koralowymi oraz bogatą, unikatową florą i fauną.

Ducha przeszłości można poczuć zwiedzając monumentalne piramidy w Gizie, świątynie w Luksorze, Karnaku, Hatszepsut oraz Kolosy Memnona, Dolinę Królów, Abu Simbel czy wybierając się na wycieczkę do Kairu, czy „miasta stu bram” - Teb.
Sea Garden (Hurghada)

Sea Garden (Hurghada)

Cena za 1 osobę:
1 334 zł
Złote, piaszczyste plaże Egiptu są jednymi z najwspanialszych na świecie (np. plaża w Hurghadzie w pobliżu hotelu Marriott). Ciągną się kilometrami i stały się centrum życia aktywnego. Organizowane są tu różnego rodzaju rozrywki od nauki tańca, po kursy nurkowania.

Atutem Egiptu jest również duży wybór komfortowych hoteli oferujących mnogość atrakcji i udogodnień dla wymagających klientów. To wszystko sprawia, ze wypoczynek w Egipcie z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem.
Źródło: wydawnictwo Pascal

Opinie o miastach w Egipcie

4,7
Makadi Bay gosc
Pobut w hotelu TIA HEIGHTS Makadi BAY Ogólnie: Super lokalizacja i miejscowość - jeśli komuś nie zależy na bliskości Hurghady.
Atrakcje turystyczne: Wszelkie możliwe w tym regionie, nie mniej atrakcyjne niż w samej Hurghadzie.
Aktywny wypoczynek: Tenis, golf i przede wszystkim liczne sporty wodne.
Komunikacja: Połączenia z Hurghadą są OK, ze względu na odległość trochę drogie.
Pogoda: Moim zdaniem kwiecień lub maj.
Plaża: SUPER, szczególnie w hotelu TIA HEIGHTS.

Okazje Last Minute: Egipt

Triton Empire

Triton Empire 3.6
7 dni 25.05 - 01.06 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki TUI Polska
2 804 zł / 2 os.
1 402 zł / 1 os.

Titanic Resort & Aquapark (ex. Dessole)

Titanic Resort & Aquapark (ex. Dessole) 4.3
7 dni 25.05 - 01.06 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive TUI Polska

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Aquapark z kilkunastoma zjeżdżalniami
  • Rozległy kompleks basenów ze sztuczną falą
  • Plażę z barem objętym All Inclusive
  • Profesjonalne animacje dla dzieci i dorosłych
2 920 zł / 2 os.
1 460 zł / 1 os.

Flamenco Beach & Resort

Flamenco Beach & Resort 3.7
7 dni 16.12 - 23.12 inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki TUI Polska
2 926 zł / 2 os.
1 463 zł / 1 os.

Egipt na skróty

Przewodnik: