Egipt - Przewodnik

Egipt - miejsce, <strong>gdzie pustynia łączy się z morzem</strong> - położony jest w północno-wschodniej Afryce oraz częściowo na Półwyspie Synaj. Od północy oblewany jest wodami Morza Śródziemnego, a od wschodu Morza Czerwonego.

Pogoda w Egipcie

Dzisiaj, 25.3 27°C
Egipt - miejsce, gdzie pustynia łączy się z morzem - położony jest w północno-wschodniej Afryce oraz częściowo na Półwyspie Synaj. Od północy oblewany jest wodami Morza Śródziemnego, a od wschodu Morza Czerwonego. Kolebkę jednej z najstarszych cywilizacji świata można podziwiać udając się na wakacje do najpopularniejszych miejscowości turystycznych Egiptu, takich jak Hurghada i Sharm El Sheikh.

Egipt jest miejscem, gdzie temperatura wody nigdy nie spada poniżej 20°C, a temperatura powietrza wynosi średnio 30°C, dlatego korzystając z szerokiego wachlarza ofert last minute na wycieczki, do Egiptu można wybrać się o każdej porze roku!
Sea Garden (Hurghada)

Sea Garden (Hurghada)

Cena za 1 osobę:
1 384 zł
Do Egiptu na wakacje oprócz doskonałej pogody przyciągają także doskonale piaszczyste plaże, ciepłe morze, bogactwo kulturowe, historyczne i naturalne oraz zadziwiające, mieniące się kolorami rafy koralowe sprawiające, że nurkowanie w Egipcie stanie się niezwykła przygoda.

Wyróżniającą się krainą geograficzną jest dolina i delta Nilu - niegdyś centrum cywilizacji, dziś ważny punkt wycieczek turystów. Poza tym nie sposób nie poznać przepięknego wybrzeża Morza Śródziemnego, pustyń i pustynno-skalistego Półwyspu Synaj oraz Morza Czerwonego, charakteryzującego się przepięknymi rafami koralowymi oraz bogatą, unikatową florą i fauną.

Ducha przeszłości można poczuć zwiedzając monumentalne piramidy w Gizie, świątynie w Luksorze, Karnaku, Hatszepsut oraz Kolosy Memnona, Dolinę Królów, Abu Simbel czy wybierając się na wycieczkę do Kairu, czy „miasta stu bram” - Teb.
Triton Empire

Triton Empire

Cena za 1 osobę:
1 452 zł
Złote, piaszczyste plaże Egiptu są jednymi z najwspanialszych na świecie (np. plaża w Hurghadzie w pobliżu hotelu Marriott). Ciągną się kilometrami i stały się centrum życia aktywnego. Organizowane są tu różnego rodzaju rozrywki od nauki tańca, po kursy nurkowania.

Atutem Egiptu jest również duży wybór komfortowych hoteli oferujących mnogość atrakcji i udogodnień dla wymagających klientów. To wszystko sprawia, ze wypoczynek w Egipcie z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem.
Źródło: wydawnictwo Pascal

Opinie o miastach w Egipcie

4,3
Sharm El Sheikh maciej.beneda
Rozrywka Ogólnie: Rozrywka, dyskoteki, rafy
Pogoda: prawie cały rok
Plaża: Żwirowo-kamienista, małe rafy koralowe blisko brzegu

Okazje Last Minute: Egipt

Luna Sharm

Luna Sharm 2.3
7 dni 09.05 - 16.05 inne terminy Katowice BB - Śniadania Wezyr Holidays
3 102 zł / 2 os.
1 536 zł / 1 os.

Sea Star Beau Rivage

Sea Star Beau Rivage 3.9
7 dni 07.09 - 14.09 inne terminy Poznań AI - All Inclusive TUI Polska
3 136 zł / 2 os.
1 568 zł / 1 os.

Beirut

Beirut 2.5
7 dni 04.05 - 11.05 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Wezyr Holidays
3 200 zł / 2 os.
1 585 zł / 1 os.
2 029 zł / 1 os. - 22 %

Egipt na skróty

Przewodnik:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY