Egipt - Przewodnik

Egipt - miejsce, <strong>gdzie pustynia łączy się z morzem</strong> - położony jest w północno-wschodniej Afryce oraz częściowo na Półwyspie Synaj. Od północy oblewany jest wodami Morza Śródziemnego, a od wschodu Morza Czerwonego.

Pogoda w Egipcie

Dzisiaj, 20.10 32°C
Egipt - miejsce, gdzie pustynia łączy się z morzem - położony jest w północno-wschodniej Afryce oraz częściowo na Półwyspie Synaj. Od północy oblewany jest wodami Morza Śródziemnego, a od wschodu Morza Czerwonego. Kolebkę jednej z najstarszych cywilizacji świata można podziwiać udając się na wakacje do najpopularniejszych miejscowości turystycznych Egiptu, takich jak Hurghada i Sharm El Sheikh.
Pensee Royal Garden

Pensee Royal Garden

Cena za 1 osobę:
1 087 zł
Egipt jest miejscem, gdzie temperatura wody nigdy nie spada poniżej 20°C, a temperatura powietrza wynosi średnio 30°C, dlatego korzystając z szerokiego wachlarza ofert last minute na wycieczki, do Egiptu można wybrać się o każdej porze roku!

Do Egiptu na wakacje oprócz doskonałej pogody przyciągają także doskonale piaszczyste plaże, ciepłe morze, bogactwo kulturowe, historyczne i naturalne oraz zadziwiające, mieniące się kolorami rafy koralowe sprawiające, że nurkowanie w Egipcie stanie się niezwykła przygoda.

Wyróżniającą się krainą geograficzną jest dolina i delta Nilu - niegdyś centrum cywilizacji, dziś ważny punkt wycieczek turystów. Poza tym nie sposób nie poznać przepięknego wybrzeża Morza Śródziemnego, pustyń i pustynno-skalistego Półwyspu Synaj oraz Morza Czerwonego, charakteryzującego się przepięknymi rafami koralowymi oraz bogatą, unikatową florą i fauną.

Ducha przeszłości można poczuć zwiedzając monumentalne piramidy w Gizie, świątynie w Luksorze, Karnaku, Hatszepsut oraz Kolosy Memnona, Dolinę Królów, Abu Simbel czy wybierając się na wycieczkę do Kairu, czy „miasta stu bram” - Teb.
Resta Reef Resort

Resta Reef Resort

Cena za 1 osobę:
1 114 zł
Złote, piaszczyste plaże Egiptu są jednymi z najwspanialszych na świecie (np. plaża w Hurghadzie w pobliżu hotelu Marriott). Ciągną się kilometrami i stały się centrum życia aktywnego. Organizowane są tu różnego rodzaju rozrywki od nauki tańca, po kursy nurkowania.

Atutem Egiptu jest również duży wybór komfortowych hoteli oferujących mnogość atrakcji i udogodnień dla wymagających klientów. To wszystko sprawia, ze wypoczynek w Egipcie z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem.

Opinie o miastach w Egipcie

5,0
Hurghada Barbara
Hurghada to kurort oferujący o wiele więcej niż Sharm, bo to nie tylko skupisko hoteli, ale też rozrywka, zakupy i piękne miejsca. Niewątpliwie warte odwiedzenia są: Marina Street położona niedaleko głównej, sklepowej ulicy Sheraton Street, gdzie możemy napić się kawy, czy zjeść rybkę patrząc na cumujące w porcie nowoczesne jachty; Sheraton Street, gdzie wśród miliona sklepów na pewno znajdziemy pamiątkę godną uwagi i doświadczymy zwyczaju targowania; przepiękny biały meczet tuż przy wejściu na Marinę- jeszcze w budowie, ale można wejść do środka i podziwiać cudowne wnętrze, poznać nieco kulturę muzułmańską. Jest o wiele więcej miejsc, które warto zobaczyć, ale wybrałam te główne, które w przekroju pokazują turyście, jak wygląda Egipt- ten bogaty, biedny i religijny za razem.

Okazje Last Minute: Egipt

Amar Sina

Amar Sina 3.9
7 dni 08.05 - 15.05 inne terminy Warszawa BB - Śniadania TUI
2 320 zł / 2 os.
1 160 zł / 1 os.

Aurora Oriental Bay Resort

Aurora Oriental Bay Resort 4.0
7 dni 09.12 - 16.12 inne terminy Katowice AI - All Inclusive TUI

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Piaszczystą plażę z piękną rafą koralową
  • Duży kompleks basenów z barem swim-up
  • Liczne udogodnienia dla rodzin i aktywnych
  • Przestronne i zadbane pokoje
2 330 zł / 2 os.
1 165 zł / 1 os.

Dreams Beach (Marsa Alam)

Dreams Beach (Marsa Alam) 3.6
7 dni 09.12 - 16.12 inne terminy Katowice AI - All Inclusive TUI
2 346 zł / 2 os.
1 173 zł / 1 os.

Egipt na skróty

Przewodnik:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY