Egipt - Przewodnik

Egipt - miejsce, <strong>gdzie pustynia łączy się z morzem</strong> - położony jest w północno-wschodniej Afryce oraz częściowo na Półwyspie Synaj. Od północy oblewany jest wodami Morza Śródziemnego, a od wschodu Morza Czerwonego.

Pogoda w Egipcie

Dzisiaj, 18.8 40°C
Egipt - miejsce, gdzie pustynia łączy się z morzem - położony jest w północno-wschodniej Afryce oraz częściowo na Półwyspie Synaj. Od północy oblewany jest wodami Morza Śródziemnego, a od wschodu Morza Czerwonego. Kolebkę jednej z najstarszych cywilizacji świata można podziwiać udając się na wakacje do najpopularniejszych miejscowości turystycznych Egiptu, takich jak Hurghada i Sharm El Sheikh.
Sea Garden (Hurghada)

Sea Garden (Hurghada)

Cena za 1 osobę:
1 115 zł
Egipt jest miejscem, gdzie temperatura wody nigdy nie spada poniżej 20°C, a temperatura powietrza wynosi średnio 30°C, dlatego korzystając z szerokiego wachlarza ofert last minute na wycieczki, do Egiptu można wybrać się o każdej porze roku!

Do Egiptu na wakacje oprócz doskonałej pogody przyciągają także doskonale piaszczyste plaże, ciepłe morze, bogactwo kulturowe, historyczne i naturalne oraz zadziwiające, mieniące się kolorami rafy koralowe sprawiające, że nurkowanie w Egipcie stanie się niezwykła przygoda.

Wyróżniającą się krainą geograficzną jest dolina i delta Nilu - niegdyś centrum cywilizacji, dziś ważny punkt wycieczek turystów. Poza tym nie sposób nie poznać przepięknego wybrzeża Morza Śródziemnego, pustyń i pustynno-skalistego Półwyspu Synaj oraz Morza Czerwonego, charakteryzującego się przepięknymi rafami koralowymi oraz bogatą, unikatową florą i fauną.

Ducha przeszłości można poczuć zwiedzając monumentalne piramidy w Gizie, świątynie w Luksorze, Karnaku, Hatszepsut oraz Kolosy Memnona, Dolinę Królów, Abu Simbel czy wybierając się na wycieczkę do Kairu, czy „miasta stu bram” - Teb.
Flamenco Beach & Resort

Flamenco Beach & Resort

Cena za 1 osobę:
1 203 zł
Złote, piaszczyste plaże Egiptu są jednymi z najwspanialszych na świecie (np. plaża w Hurghadzie w pobliżu hotelu Marriott). Ciągną się kilometrami i stały się centrum życia aktywnego. Organizowane są tu różnego rodzaju rozrywki od nauki tańca, po kursy nurkowania.

Atutem Egiptu jest również duży wybór komfortowych hoteli oferujących mnogość atrakcji i udogodnień dla wymagających klientów. To wszystko sprawia, ze wypoczynek w Egipcie z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem.

Opinie o miastach w Egipcie

4,0
Marsa Alam Ewa
Czyste dziewicze tereny, niesamowita fauna i flora morska

Okazje Last Minute: Egipt

Hawaii Riviera Aqua Park (ex. Festival Riviera)

Hawaii Riviera Aqua Park (ex. Festival Riviera) 4.0
7 dni 23.11 - 30.11 inne terminy Katowice AI - All Inclusive TUI Polska
2 492 zł / 2 os.
1 246 zł / 1 os.

Triton Empire

Triton Empire 3.6
7 dni 19.10 - 26.10 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki TUI Polska
2 540 zł / 2 os.
1 270 zł / 1 os.

Pensee Royal Garden

Pensee Royal Garden 3.5
7 dni 16.12 - 23.12 inne terminy Katowice AI - All Inclusive TUI Polska
2 550 zł / 2 os.
1 275 zł / 1 os.

Egipt na skróty

Przewodnik:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY