Dominikana - Przewodnik

Dominikana położona jest na Oceanie Atlantyckim we wschodniej części Karaibów. Jest najbardziej uroczą wyspą archipelagu Wielkich Antyli i drugą co do wielkości wyspą karaibską. Nazwę wyspie nadał Krzysztof Kolumb, którego ślady są tu bardzo widoczne.

Pogoda na Dominikanie

Dzisiaj, 25.6 30°C
Dominikana położona jest na Oceanie Atlantyckim we wschodniej części Karaibów. Jest najbardziej uroczą wyspą archipelagu Wielkich Antyli i drugą co do wielkości wyspą karaibską. Nazwę wyspie nadał Krzysztof Kolumb, którego ślady są tu bardzo widoczne. Wyspa Dominikana podzielona jest na dwie części: wschodnia część to Republika Dominikany, zachodnia to Republika Haiti.
Wysokie temperatury panują tu praktycznie przez cały rok, dzięki czemu wieczne lato sprawia, że Dominikana staję się coraz bardziej popularnym kierunkiem wycieczek last minute.
whala! Bavaro (ex. Alisios Bavaro)

whala! Bavaro (ex. Alisios Bavaro)

Cena za 1 osobę:
3 799 zł
Dominikana jest górzystą wyspą pochodzenia wulkanicznego. Centralną część kraju zajmują tereny górzyste porośnięte tropikalnymi lasami. Wokół wulkanów znajdują się gorące źródła, a wśród nich Boiling Lake, będące drugim co do wielkości gorącym źródłem na świecie. Najwyższym szczytem kraju jest wulkaniczny stożek Morne Diablotin.
Wakacje na Dominikanie to raj dla spragnionych słońca, pełen niekończących się gajów palmowych. Wakacje na Dominikanie urzekają bogactwem oraz różnobarwnością tropikalnej, dziewiczej roślinności. Niezwykle barwne jest także unikalne ptactwo, papugi, flamingi i krokodyle. Znajdują się tu również niespotykane sady bananowe, cytrusowe, plantacje mango, kawy i kakao oraz bajecznie kolorowe i pachnące kwiaty.
Drewniane niebieskie i różowe domki dodają mnóstwa uroku małym karaibskim wioskom. Wyspa zamieszkiwana jest przez bardzo przyjaznych i gościnnych hiszpańskojęzycznych Kreoli, w których życiu ważną rolę odgrywa muzyka, taniec merengue i śmiech.
Be Live Canoa

Be Live Canoa

Cena za 1 osobę:
4 199 zł
Najpopularniejsze kurorty Dominikany to czarujące i pełne nieokiełznanej przyrody Punta Cana, Playa Dorada z wieloma polami golfowymi, Santo Domingo z uroczą starówką oraz centrum windsurfingu Cabarete. Te główne kierunki wycieczek last minute na Dominikanę przepełnione są luksusowymi hotelami oraz doskonale rozwiniętą i bogatą bazą gastronomiczną, sportową oraz wieloma udogodnieniami i rozrywkami turystycznymi. Do najpopularniejszych sportów należy golf, tenis, nurkowanie oraz żeglarstwo i windsurfing. Dominikana słynie także z gry w domino oraz z walk kogutów.

Wybrzeża karaibskie oraz atlantyckie wyspy tworzone są przez piaszczyste, śnieżnobiałe i rozległe plaże otoczone plamami kokosowymi. Panują tam doskonale warunki do uprawiania sportów wodnych i zażywania kąpieli słonecznych. Większość hoteli na Dominikanie oferuje bardzo wysoki standard i posiada bogatą ofertę rozrywki.
Źródło: wydawnictwo Pascal

Opinie o miastach na Dominikanie

4,6
Juan Dolio pietro-p8
Niepowtarzalna atmosfera Życie nocne: Miła sielankowa muzyczka przenosi cię w zapomnie o wszelkich problemach, ukaja
Komunikacja: Jesli tylko chcesz Dominikana jest dla ciebie , nie ma zadnych problemów
Jedzenie i restauracje: Wspaniałe smaki wyraziste, klorowe, swieże pachnące jedzenie
Pogoda: Wspaniała ,ukoi ciało , rozgrzeje serce
Plaża: Przpiekna, cicha,ciepła, czysta jak dywanik wełniany

Okazje Last Minute: Dominikana

IFA Villas Bavaro Beach Resort & Spa

IFA Villas Bavaro Beach Resort & Spa 4.4
7 dni 31.08 - 07.09 inne terminy Katowice AI - All Inclusive TUI Polska
8 420 zł / 2 os.
4 210 zł / 1 os.

whala! Bavaro (ex. Alisios Bavaro)

whala! Bavaro (ex. Alisios Bavaro) 3.3
7 dni 08.09 - 15.09 inne terminy Berlin AI - All Inclusive Prima Holiday
8 504 zł / 2 os.
4 252 zł / 1 os.
4 805 zł / 1 os. - 12 %

Viva Wyndham Dominicus Beach

Viva Wyndham Dominicus Beach
7 dni 17.03 - 24.03 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive TUI Polska
8 528 zł / 2 os.
4 264 zł / 1 os.

Dominikana na skróty

Przewodnik:
  • Dominikana
    Z nowym przewodnikiem "Dominikana" z serii "Dookoła świata" zachłyśniesz się tym państwem z każdym kolejnym łykiem rdzennego drinku Cuba libre (rum z colą). Kup teraz »
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY