Paphos - Przewodnik

Pafos uznawany jest za <strong>stolicę zachodniej części wyspy</strong>. W obręb miasta wchodzą dwie osady: Nea Pafos oraz Palai Pafos (obecnie wioska Kuklia). Na obszar Nea Pafos składa się nadmorska dzielnica handlowa <strong>Kato Pafos</strong> z terenem wykopalisk i portem oraz właściwe śródmieście - <strong>Ktima</strong>. Stare Miasto położone jest na wapiennym wzgórzu o dużych walorach strategicznych. Ze skarpy roztaczają się piękne widoki na leżącą poniżej drugą dzielnicę miasta. Znajduje się tutaj kilka muzeów, turecki hammam, czyli łaźnia publiczna, a także <strong>dzielnica turecka - Mouttalos</strong>, gdzie znajduje się <strong>Wielki Meczet</strong>.

Pogoda w Paphos

Dzisiaj, 27.4 28°C
Pafos uznawany jest za stolicę zachodniej części wyspy. W obręb miasta wchodzą dwie osady: Nea Pafos oraz Palai Pafos (obecnie wioska Kuklia). Na obszar Nea Pafos składa się nadmorska dzielnica handlowa Kato Pafos z terenem wykopalisk i portem oraz właściwe śródmieście - Ktima. Stare Miasto położone jest na wapiennym wzgórzu o dużych walorach strategicznych. Ze skarpy roztaczają się piękne widoki na leżącą poniżej drugą dzielnicę miasta. Znajduje się tutaj kilka muzeów, turecki hammam, czyli łaźnia publiczna, a także dzielnica turecka - Mouttalos, gdzie znajduje się Wielki Meczet. Najciekawszym rejonem w obrębie miasta jest port i jego okolice. Znajduje się tutaj zamek, który strzeże wejścia do portu. Dawniej wchodził w obręb wielkiej twierdzy wybudowanej przez dynastię Lusignanów w 1391 roku. Jego główną atrakcją jest możliwość podziwiania panoramy z wieży. Najważniejszym jednak zabytkiem miasta są rzymskie mozaiki, które zostały odkryte przypadkiem przez miejscowego rolnika w 1962 roku. Wykopaliska na tym terenie prowadzone były przez cypryjskich i polskich archeologów. Odsłoniły one kompleks rzymskich budynków, których wnętrza były wyłożone piękną mozaiką posadzkową. Kompleks ten obejmuje następujące budynki: Dom Dionizosa, Dom Ajona, Dom Tezeusza oraz Dom Orfeusza i Dom Czterech Pór Roku. Poza nimi znajduje się tu wiele innych zabytków, np. Saranda Kolones(zamek), kościoły, bazylika Khrysopslitissa, katakumby i groby królewskie.
Agapinor

Agapinor

Cena za 1 osobę:
1 299 zł - 21 %
W rejonie Pafos znajduje się pole golfowe, a wody przybrzeżne dają możliwość uprawiania wielu sportów wodnych, np. nurkowania.

Źródło: wydawnictwo Pascal

Opinie : w Paphos

4,6
Paphos magdalena
miejscowośc piekna piękna przyroda plaże no i historia warto zwiedzić Paphos

Okazje Last Minute: Paphos

Agapinor

Agapinor 3.0
7 dni 21.06 - 28.06 inne terminy Kraków BB - Śniadania Ecco Holiday
2 646 zł / 2 os.
1 323 zł / 1 os.
1 765 zł / 1 os. - 25 %

Daphne (Paphos)

Daphne (Paphos)
7 dni 21.06 - 28.06 inne terminy Kraków RO - Bez wyżywienia Ecco Holiday
2 752 zł / 2 os.
1 376 zł / 1 os.
1 748 zł / 1 os. - 21 %

Veronica (Paphos)

Veronica (Paphos) 3.9
7 dni 11.05 - 18.05 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive Itaka

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Pachnący cytrusami ogród
  • Bliskość wpisanego na listę UNESCO centrum Pafos
  • Zaciszną i rodzinną atmosferę
  • Przyjaznych i pomocnych pracowników
last
minute
2 918 zł / 2 os.
1 459 zł / 1 os.
2 648 zł / 1 os. - 45 %

New York Plaza

New York Plaza
7 dni 21.06 - 28.06 inne terminy Kraków RO - Bez wyżywienia Ecco Holiday
2 926 zł / 2 os.
1 463 zł / 1 os.
1 748 zł / 1 os. - 16 %

Cypr na skróty

Regiony:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY