Paphos - Przewodnik

<a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/cypr/paphos/" target="_blank">Paphos</a> uznawany jest za <strong>stolicę zachodniej części wyspy</strong>. W obręb miasta wchodzą dwie osady: Nea Pafos oraz Palai Pafos (obecnie wioska Kuklia). Na obszar Nea Pafos składa się nadmorska dzielnica handlowa <strong>Kato Pafos</strong> z terenem wykopalisk i portem oraz właściwe śródmieście - <strong>Ktima</strong>. Stare Miasto położone jest na wapiennym wzgórzu o dużych walorach strategicznych. Ze skarpy roztaczają się piękne widoki na leżącą poniżej drugą dzielnicę miasta. Znajduje się tutaj kilka muzeów, turecki hammam, czyli łaźnia publiczna, a także <strong>dzielnica turecka - Mouttalos</strong>, gdzie znajduje się <strong>Wielki Meczet</strong>.

Pogoda w Paphos

Dzisiaj, 25.6 36°C
Paphos uznawany jest za stolicę zachodniej części wyspy. W obręb miasta wchodzą dwie osady: Nea Pafos oraz Palai Pafos (obecnie wioska Kuklia). Na obszar Nea Pafos składa się nadmorska dzielnica handlowa Kato Pafos z terenem wykopalisk i portem oraz właściwe śródmieście - Ktima. Stare Miasto położone jest na wapiennym wzgórzu o dużych walorach strategicznych. Ze skarpy roztaczają się piękne widoki na leżącą poniżej drugą dzielnicę miasta. Znajduje się tutaj kilka muzeów, turecki hammam, czyli łaźnia publiczna, a także dzielnica turecka - Mouttalos, gdzie znajduje się Wielki Meczet. Najciekawszym rejonem w obrębie miasta jest port i jego okolice. Znajduje się tutaj zamek, który strzeże wejścia do portu. Dawniej wchodził w obręb wielkiej twierdzy wybudowanej przez dynastię Lusignanów w 1391 roku. Jego główną atrakcją jest możliwość podziwiania panoramy z wieży. Najważniejszym jednak zabytkiem miasta są rzymskie mozaiki, które zostały odkryte przypadkiem przez miejscowego rolnika w 1962 roku. Wykopaliska na tym terenie prowadzone były przez cypryjskich i polskich archeologów. Odsłoniły one kompleks rzymskich budynków, których wnętrza były wyłożone piękną mozaiką posadzkową. Kompleks ten obejmuje następujące budynki: Dom Dionizosa, Dom Ajona, Dom Tezeusza oraz Dom Orfeusza i Dom Czterech Pór Roku. Poza nimi znajduje się tu wiele innych zabytków, np. Saranda Kolones(zamek), kościoły, bazylika Khrysopslitissa, katakumby i groby królewskie.
Agapinor

Agapinor

Cena za 1 osobę:
1 239 zł - 30 %
W rejonie Pafos znajduje się pole golfowe, a wody przybrzeżne dają możliwość uprawiania wielu sportów wodnych, np. nurkowania.
Źródło: wydawnictwo Pascal

Opinie : w Paphos

4,8
Paphos magdalena
piękne miasto duzo zabytków piękna przyroda nawet w lutym można się opalic

Okazje Last Minute: Paphos

Avlida

Avlida 3.4
6 dni 18.10 - 24.10 inne terminy Kraków BB - Śniadania Exim Tours
2 738 zł / 2 os.
1 369 zł / 1 os.
1 899 zł / 1 os. - 28 %

Daphne (Paphos)

Daphne (Paphos)
6 dni 25.10 - 31.10 inne terminy Kraków RO - Bez wyżywienia Ecco Holiday
3 080 zł / 2 os.
1 540 zł / 1 os.

Panareti Resort

Panareti Resort
6 dni 25.10 - 31.10 inne terminy Kraków RO - Bez wyżywienia Ecco Holiday
3 122 zł / 2 os.
1 561 zł / 1 os.

Agapinor

Agapinor 3.0
6 dni 25.10 - 31.10 inne terminy Kraków BB - Śniadania Ecco Holiday
3 122 zł / 2 os.
1 561 zł / 1 os.

Cypr na skróty

Regiony:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY