Paphos - Przewodnik

<a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/cypr/paphos/" target="_blank">Paphos</a> uznawany jest za <strong>stolicę zachodniej części wyspy</strong>. W obręb miasta wchodzą dwie osady: Nea Pafos oraz Palai Pafos (obecnie wioska Kuklia). Na obszar Nea Pafos składa się nadmorska dzielnica handlowa <strong>Kato Pafos</strong> z terenem wykopalisk i portem oraz właściwe śródmieście - <strong>Ktima</strong>. Stare Miasto położone jest na wapiennym wzgórzu o dużych walorach strategicznych. Ze skarpy roztaczają się piękne widoki na leżącą poniżej drugą dzielnicę miasta. Znajduje się tutaj kilka muzeów, turecki hammam, czyli łaźnia publiczna, a także <strong>dzielnica turecka - Mouttalos</strong>, gdzie znajduje się <strong>Wielki Meczet</strong>.

Pogoda w Paphos

Dzisiaj, 18.8 32°C
Paphos uznawany jest za stolicę zachodniej części wyspy. W obręb miasta wchodzą dwie osady: Nea Pafos oraz Palai Pafos (obecnie wioska Kuklia). Na obszar Nea Pafos składa się nadmorska dzielnica handlowa Kato Pafos z terenem wykopalisk i portem oraz właściwe śródmieście - Ktima. Stare Miasto położone jest na wapiennym wzgórzu o dużych walorach strategicznych. Ze skarpy roztaczają się piękne widoki na leżącą poniżej drugą dzielnicę miasta. Znajduje się tutaj kilka muzeów, turecki hammam, czyli łaźnia publiczna, a także dzielnica turecka - Mouttalos, gdzie znajduje się Wielki Meczet. Najciekawszym rejonem w obrębie miasta jest port i jego okolice. Znajduje się tutaj zamek, który strzeże wejścia do portu. Dawniej wchodził w obręb wielkiej twierdzy wybudowanej przez dynastię Lusignanów w 1391 roku. Jego główną atrakcją jest możliwość podziwiania panoramy z wieży. Najważniejszym jednak zabytkiem miasta są rzymskie mozaiki, które zostały odkryte przypadkiem przez miejscowego rolnika w 1962 roku. Wykopaliska na tym terenie prowadzone były przez cypryjskich i polskich archeologów. Odsłoniły one kompleks rzymskich budynków, których wnętrza były wyłożone piękną mozaiką posadzkową. Kompleks ten obejmuje następujące budynki: Dom Dionizosa, Dom Ajona, Dom Tezeusza oraz Dom Orfeusza i Dom Czterech Pór Roku. Poza nimi znajduje się tu wiele innych zabytków, np. Saranda Kolones(zamek), kościoły, bazylika Khrysopslitissa, katakumby i groby królewskie.
Agapinor

Agapinor

Cena za 1 osobę:
1 269 zł - 29 %
W rejonie Pafos znajduje się pole golfowe, a wody przybrzeżne dają możliwość uprawiania wielu sportów wodnych, np. nurkowania.

Opinie : w Paphos

4,6
Paphos Nina
Ładne miasteczko. Dużo ciekawych miejsc do obejrzenia (m.in. grobowce krolów, freski, plaża Afrodyty, góry Akamas). Bez problemu można poruszać się autobusami, wypożyczonymi autami itd.

Okazje Last Minute: Paphos

Avlida

Avlida 3.6
6 dni 11.10 - 17.10 inne terminy Kraków BB - Śniadania Exim Tours
2 978 zł / 2 os.
1 489 zł / 1 os.
1 779 zł / 1 os. - 16 %

Daphne (Paphos)

Daphne (Paphos)
6 dni 25.10 - 31.10 inne terminy Kraków RO - Bez wyżywienia Ecco Holiday
3 080 zł / 2 os.
1 540 zł / 1 os.

Panareti Resort

Panareti Resort
6 dni 25.10 - 31.10 inne terminy Kraków RO - Bez wyżywienia Ecco Holiday
3 122 zł / 2 os.
1 561 zł / 1 os.

New York Plaza

New York Plaza
6 dni 11.10 - 17.10 inne terminy Kraków RO - Bez wyżywienia Ecco Holiday
3 422 zł / 2 os.
1 711 zł / 1 os.
1 996 zł / 1 os. - 14 %

Cypr na skróty

Regiony:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY