Cypr - Przewodnik

Cypr, nazywany <strong>Wyspą Afrodyty</strong>, jest jedną z największych i najpiękniejszych wysp Morza Śródziemnego położoną we wschodniej jego części. Typowy sezon śródziemnomorski zaczyna się tu w kwietniu i trwa aż do listopada osiągając temperatury powyżej 25°C, a poza sezonem 17°C. Ruch turystyczny koncentruje się głównie w takich miejscowościach jak <strong>Nikozja, <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/cypr/limassol/" target="_self">Limassol</a>, <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/cypr/larnaka/" target="_self">Larnaka</a>, Akamas, <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/cypr/paphos/" target="_self">Pafos</a> i <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/cypr/ayia-napa/" target="_self">Ayia Napa</a></strong>. <h2>Cypr - atrakcje, co warto zobaczyć i zwiedzić</h2> Ta egzotyczna wyspa słońca, na której <strong>sezon trwa przez cały rok</strong>, oczaruje każdego. Zielone <strong>góry Troodhos</strong>, skaliste wybrzeża, gościnni Cypryjczycy, ciekawa tradycja oraz kuchnia śródziemnomorska przyciągną miłośników wrażeń z każdego zakątka świata. Wycieczka na Cypr to gwarancja udanego wypoczynku. Zaawansowana infrastruktura turystyczna, szeroki wybór sportów wodnych i rozrywki, pola golfowe, aquaparki, akwarium oceaniczne w <strong>Protaras</strong>, rejsy wodne, parki tematyczne oraz dobrze rozbudowana baza hotelowa są niewątpliwie zachęcające.

Pogoda na Cyprze

Dzisiaj, 25.3 26°C
Cypr, nazywany Wyspą Afrodyty, jest jedną z największych i najpiękniejszych wysp Morza Śródziemnego położoną we wschodniej jego części. Typowy sezon śródziemnomorski zaczyna się tu w kwietniu i trwa aż do listopada osiągając temperatury powyżej 25°C, a poza sezonem 17°C. Ruch turystyczny koncentruje się głównie w takich miejscowościach jak Nikozja, Limassol, Larnaka, Akamas, Pafos i Ayia Napa.

Cypr - atrakcje, co warto zobaczyć i zwiedzić

Ta egzotyczna wyspa słońca, na której sezon trwa przez cały rok, oczaruje każdego. Zielone góry Troodhos, skaliste wybrzeża, gościnni Cypryjczycy, ciekawa tradycja oraz kuchnia śródziemnomorska przyciągną miłośników wrażeń z każdego zakątka świata. Wycieczka na Cypr to gwarancja udanego wypoczynku. Zaawansowana infrastruktura turystyczna, szeroki wybór sportów wodnych i rozrywki, pola golfowe, aquaparki, akwarium oceaniczne w Protaras, rejsy wodne, parki tematyczne oraz dobrze rozbudowana baza hotelowa są niewątpliwie zachęcające. Wakacje na Cyprze nie mogą odbyć się bez poznania specyfiki małych wiosek cypryjskich, których mieszkańcy zajmują się tkaniem koronek i wyrobami skórzanymi. Zwiedzanie kościołów bizantyjskich, wpisanych na listę UNESCO, jest ważną częścią wycieczki na Cypr. W ofercie last minute nie powinno zabraknąć także takich punktów programu jak: zwiedzanie Monastyru w Ayia Napa zwiedzanie Nikozji, meczetu Hala Sultan, twierdzy krzyżowców Kolossi, portu w Kyrenie oraz poznanie starożytnej Salaminy i wycieczki fakultatywnej do Egiptu lub Libanu.
Agapinor

Agapinor

Cena za 1 osobę:
1 089 zł - 24 %
Plaże Cypru olśniewają swym blaskiem. Są czyste i bardzo urozmaicone: podczas wakacji na Cyprze można rozkoszować się kąpielami słonecznymi na plażach kamienistych lub piaszczystych. Cypryjskie plaże zostały wysoko ocenione. Wśród 39, które otrzymało błękitną flagę, znalazły się plaże Agios Tychom, Pyrgom i Pentakomo w największym centrum turystycznym Cypru- Limassol. Baza hotelowa jest dobrze rozbudowana, a hotele są malowniczo położone nad brzegiem morza. Każdy hotel dba o rozrywkę swoich klientów. Za sprawą surfingu, nurkowania, kajaków oraz różnego rodzaju imprez turystycznych Cypr daje także możliwość aktywnego wypoczynku. Atrakcją jest też wrześniowy Festiwal Wina.
Cudowna przyroda Cypru, słoneczne plaże oraz zabytki i kulinarnia to walory, które z pewnością zwabią turystów.
Źródło: wydawnictwo Pascal

Opinie o miastach na Cyprze

4,0
Limassol Małopolanie
Stare budowle trzeba zwiedzić centrum miasta obowiązkowo i stare kościoły z tego słynnie jest plus że są chodnik ciągle wzdłoż plaży i że są ciągle bezpłatne kible

Okazje Last Minute: Cypr

Panareti`s Coral Bay

Panareti`s Coral Bay 4.5
7 dni 02.04 - 09.04 inne terminy Kraków RO - Bez wyżywienia Ecco Holiday
last
minute
2 284 zł / 2 os.
1 142 zł / 1 os.
1 480 zł / 1 os. - 23 %

Sunny Hill Apartments

Sunny Hill Apartments
7 dni 02.04 - 09.04 inne terminy Kraków RO - Bez wyżywienia Ecco Holiday
last
minute
2 318 zł / 2 os.
1 159 zł / 1 os.
1 502 zł / 1 os. - 23 %

Daphne (Paphos)

Daphne (Paphos)
7 dni 02.04 - 09.04 inne terminy Kraków RO - Bez wyżywienia Ecco Holiday
last
minute
2 392 zł / 2 os.
1 196 zł / 1 os.
1 549 zł / 1 os. - 23 %

New York Plaza

New York Plaza
7 dni 02.04 - 09.04 inne terminy Kraków RO - Bez wyżywienia Ecco Holiday
last
minute
2 450 zł / 2 os.
1 225 zł / 1 os.
1 562 zł / 1 os. - 22 %

Cypr na skróty

Przewodnik:
  • Cypr
    Z nowym przewodnikiem &quot;Cypr&quot; z serii &quot;Dookoła świata&quot; poddasz się czarowi Wyspy Afrodyty. Kup teraz »