Chorwacja - Przewodnik

Chorwacja jest krajem europejskim położonym nad Morzem Adriatyckim. Górzysty charakter uzyskała w większości za sprawą <strong>Gór Dynarskich</strong>. <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/chorwacja/" target="_self">Wakacje last minute w Chorwacji</a> warto spędzić w okresie od kwietnia do października, kiedy to sezon turystyczny trwa w pełni. Główne kierunki wycieczek do Chorwacji to Istria, Dalmacja, Riwiera Makarska, Wybrzeże Kvarnerskie, oraz wyspy z Wyspą Krk, Wyspą Pag, <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/chorwacja/wyspa-korcula/" target="_self">Wyspą Korculą</a> i Wyspą Hvar na czele.

Pogoda w Chorwacji

Dzisiaj, 30.3 21°C
Chorwacja jest krajem europejskim położonym nad Morzem Adriatyckim. Górzysty charakter uzyskała w większości za sprawą Gór Dynarskich. Wakacje last minute w Chorwacji warto spędzić w okresie od kwietnia do października, kiedy to sezon turystyczny trwa w pełni. Główne kierunki wycieczek do Chorwacji to Istria, Dalmacja, Riwiera Makarska, Wybrzeże Kvarnerskie, oraz wyspy z Wyspą Krk, Wyspą Pag, Wyspą Korculą i Wyspą Hvar na czele. Chorwacja leży w dwóch strefach klimatyczno- roślinnych. Strefa śródziemnomorska obejmuje pasmo wybrzeża, wyspy oraz odcinek lądu na południe od Gór Dynarskich. Nieco chłodniejsza strefa kontynentalna zajmuje centralną Chorwację.
Malowniczość chorwackiego wybrzeża dalmatyńskiego jest urozmaicona ponad 1100 wysp doskonale komponujących się z błękitem morza. Malownicze i zaciszne, skaliste zatoczki sprawiają doskonale warunki do odpoczynku. Długie wybrzeża, gorące słońce, ciepłe i czyste morze zapraszają do kąpieli słonecznych oraz do nurkowania. Ponadto turyści spragnieni aktywnego wypoczynku mogą udać się na wędrówki górskie oraz wybrać coś z bogatej oferty sportów wodnych.

Chorwacja - atrakcje, co warto zobaczyć i zwiedzić

Chorwacja to również kraj zróżnicowany kulturowo oraz przyrodniczo. Na wybrzeżach rosną wiecznie zielone lasy i kolczaste krzewy śródziemnomorskie oraz palmy, kaktusy i agawy. Wyższe partie gór porośnięte są lasami iglastymi, a niziny są niemal bezleśne. Dzięki wapiennym Górom Dynarskim w Chorwacji licznie występują jaskinie oraz malownicze, dzikie i urwiste wąwozy. Najciekawsze z nich możemy podziwiać w Parku Narodowym Paklenica oraz w Górach Velebit, których atutem jest także bogata roślinność. Ponadto dużym zainteresowaniem cieszą się wpisane na listę UNESCO Jeziora Plitwickie, będące ponad ośmiokilometrowym łańcuchem jezior krasowych połączonych urokliwymi wodospadami i kaskadami.
Wpływy rożnych kultur zostawiły po sobie ślady w postaci rozmaitych zabytków architektury i sztuki. Będąc na wakacjach w Chorwacji warto zobaczyć zabytki rzymskie, greckie oraz współczesne. Sakralne i świeckie budowle o charakterze rzymskim łączą w sobie wpływy włoskie oraz niemieckie i posiadają elementy świata bizantyjskiego i słowiańskiego. Ponadto w Chorwacji odnajdziemy wiele urokliwych i malowniczych miasteczek. Do najważniejszych miast zalicza się Dubrownik, Split, Pulę, Kordulę, Hvar oraz Zadar.
Villa Bijela Maslina

Villa Bijela Maslina

Cena za 1 osobę:
1 379 zł
Średniowieczne miasteczka pełne bogactwa zabytków, słoneczne plaże, błękit morza, widok gór, malownicze wybrzeża, pokryte urzekającą roślinnością zapraszają do odpoczynku i rozrywki oraz gwarantują niezapomniane wakacje.

Ponieważ od wielu lat Chorwacja cieszy się dużym zainteresowaniem turystów i jest częstym kierunkiem wycieczek powstała tu doskonale rozbudowana baza hotelowa przygotowana na przyjęcie rzeszy turystów i na zapewnienie im bogatej rozrywki. Największe skupisko hoteli znajduje się w Zagrzebiu oraz w nadmorskiej Dalmacji. Oprócz luksusowych hoteli powstało wiele kameralnych kwater i hotelików dbających o dobry wypoczynek turystów.
Źródło: wydawnictwo Pascal

Opinie o miastach w Chorwacji

5,0
Podgora Regina
Atmosfera tego miejsca ,atrakcje ,każdy znajdzie coś dla siebie,wspaniałe widoki ,fajna plaża.

Okazje Last Minute: Chorwacja

Villa Milka

Villa Milka
7 dni 25.05 - 01.06 inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia Rainbow
2 759 zł / 2 os.
1 379 zł / 1 os.

Villa Marija

Villa Marija
7 dni 25.05 - 01.06 inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia Rainbow
2 759 zł / 2 os.
1 379 zł / 1 os.

Kastelanska Riwiera -Apartamenty

Kastelanska Riwiera -Apartamenty
7 dni 08.06 - 15.06 inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia Rainbow
3 215 zł / 2 os.
1 607 zł / 1 os.

Villa Penava

Villa Penava 3.3
7 dni 01.06 - 08.06 inne terminy Katowice RO - Bez wyżywienia Rainbow
3 227 zł / 2 os.
1 613 zł / 1 os.

Chorwacja na skróty

Przewodnik:
  • Chorwacja, Bośnia i Hercegowina
    Chorwacja - długie wybrzeże, słońce i ciepłe morze dla leniuchów, mnóstwo zabytków dla wielbicieli historii, nurkowanie w krystalicznie czystej wodzie i górskie wędrówki dla aktywnych. Kup teraz »
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY