Słowacja Park Snow Wysokie Tatry-Strbske Pleso

Hotel Mountain Resort (Smokovec)

Kod oferty: 06052014NPL36749
 • Mountain Resort (Smokovec)
206
Cena za 1 osobę:
103 
Cena za 1 osobę dorosłą
Cena za 2 osoby 206 
Cena za 2 osoby dorosłe

Wybierz rodzaj zakwaterowania Cena

Zadaj pytanie
dotyczące tej oferty

Treść zapytania
Imię i nazwisko
E-mail
Numer telefonu

Kategoria:

***

Region:

Słowacja

Położenie:

spokojne.

Wyposażenie:

2 sąsiadujące budynki. W bud. głównym znajduje się recepcja, pomieszczenie klubowe z jadalnią, w bud. bocznym znajdują się apartamenty. Możliwość wykupienia posiłków na miejscu, w bud. głównym.

Kategoria lokalna:

3 gwiazdki.

Mieszkania:

F2G: studio dla 1-2 os. Sypialnia z podwójnym łóżkiem, pokój dzienny z łóżkiem składanym, stolikiem, lodówką, TV kablową, radiem. Przedpokój z szafą. łazienka z prysznicem i WC. F3G: dla 3 os. (ok. 30 m kw). Sypialnia z 2 łóżkami, pokój dzienny z jednym łóżkiem, kanapą, fotelem, stolikiem, TV kablową, radiem, lodówką. Przedpokój z szafą. łazienka z prysznicem i WC. F3H: superior dla 3 os. (ok. 50 m kw.), z przedpokojem, łazienką z prysznicem i WC, sypialnią z podwójnym łóżkiem, pokojem dziennym ze składanym łóżkiem, stolikiem, TV kablową, radiem, kącikiem kuchennym (kuchenna 2-palnikowa, lodówka).

Sport:

trasy do wędrówek górskich, rowerowe do Stary Smokovec, Dolny Smokovec i Tatranska Lomnica. Korty tenisowe, pola golfowe ok. 7 km. Minigolf, kąpiele termalne, wspinaczka.

Dzieci:

pokój zabaw w bud. głównym.

W cenie najmu:

prąd, woda, ogrzewanie, pościel, ręczniki, ściereczki (pierwsza zmiana).

Do zapłacenia na miejscu:

kaucja ok. 70 EUR/ap. Sprzątanie końcowe ok. 10-20 EUR.

Opłata klimatyczna:

ok. 1 EUR/os./dzień.

Początek/koniec najmu:

14-18:00/10:00Parkowanie: w cenie.

Zwierzę domowe:

nie.

 • Park Snow Wysokie Tatry-Strbske Pleso (Słowacja)
 • Region
 • Na drodze
 • Na stoku
 • Kontakty
Suma tras:7 km
Sezon:Grudzień - Marzec
Karnet:6 dni ok. 126-156 EUR


Ośrodek narciarskiTrasy zjazdowe
Strbskie Pleso
1400-1900 m n.p.m.
Razem:7 km
średnie:6 km
łatwe:1 km


Cennik karnetów
Park Snow Wysokie Tarty Strbskie Pleso (687,00 kB)Park Snow Wysokie Tarty Strbskie Pleso: kliknij, aby powiększyć


O kraju


Słowacja - duża część powierzchni tego kraju to góry,  które mieszkańcy i turyści eksplorują z upodobaniem przez cały rok. Zimowe atrakcje skupiają się przede wszystkim na północy w Wysokich Tatrach, gdzie od grudnia do marca zjeżdżają się wielbiciele białego puchu i knedlików.


Ośrodki narciarskie nie są zbyt rozległe, ale odległość od Polski sprawia, że idealnie pasują na krótsze wyjazdy weekendowe i treningowe od grudnia do marca.


Region w pigułce


Strbskie Pleso to najwyżej położona w całych Tatrach miejscowość (1355 m.n.p.m) i uzdrowisko klimatyczne, którego początki datowane są na XIX wiek.  Dzisiaj do odwiedzin tego miejsca zachęcają nie tylko walory przyrodnicze (Tatrzański Park Narodowy i piękne jezioro o powierzchni prawie 20 ha), ale przede wszystkim bardzo dobre zaplecze sportowe na zimowy wypoczynek.


Warto też wiedzieć, że odbywają się tutaj zawody o Puchar Świata i Europy FIS.


Dla kogo


Ośrodek narciarski Strbskie Pleso obejmuje 3 tereny narciarskie - Esicko, Solisko i Inteski, które oferują trasy na różnej wysokości o średnim i łatwym stopniu trudności. Wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane. Ciekawostką są nocne przejażdżki i możliwość skorzystania z paralotni.


Snowboardziści chętnie korzystają z atrakcji snowparku po lewej stronie stoku Interski.


Region jest połączony kolejką wąskotorową z Tatrzańską Łomnicą i Starym Smokowcem, dzięki czemu można urozmaicić sobie pobyt .

Informacje dla kierowców


Międzynarodowe prawo jazdy nie jest wymagane. "Zielona karta" nie jest dokumentem obowiązkowym przy wjeździe samochodem na Słowację. W sytuacji  braku naklejki "PL" policja drogowa może nałożyć mandat. Naklejka nie jest wymagana jeżeli pojazd  jest wyposażony w tablice rejestracyjne z oznaczeniami Unii Europejskiej.


Pieszy ma bezwzględnie prawo pierwszeństwa na przejściu dla pieszych. Obowiązuje jazda z zapiętymi pasami bezpieczeństwa (także na tylnych siedzeniach) oraz zakaz używania telefonu komórkowego przez kierowcę w trakcie jazdy.Obowiązują opłaty  za przejazd  słowackimi autostradami i drogami ekspresowymi . W przypadku pojazdów  o masie całkowitej do 3,5 tony  obowiązują  nalepki autostradowe ("winiety"), które należy wykupić, w zależności od okresu ważności, w następującej wysokości ( w 2011 roku) : • nalepka tygodniowa (ważna  7 dni) - 7,00 EUR,

 • nalepka miesięczna  - 14,00 EUR,

 • nalepka roczna  (ważna  do końca stycznia roku następnego)  - 50,00 EUR.


Dla samochodów osobowych z przyczepami kempingowymi, których masa przekracza 3,5 tony obowiązuje dodatkowa nalepka (winieta) naklejona na samochód ciągnący przyczepę. Nalepki można kupić na przejściach granicznych, większych stacjach benzynowych i w urzędach pocztowych. Wysokość mandatu za brak nalepki stanowi 10-krotność opłaty rocznej.


Główne zasady ruchu drogowego • Dozwolona maksymalna prędkość w terenie zabudowanym - 50 km/h, poza terenem zabudowanym - 90 km/h i na autostradzie - 130 km/h.

 • Przez cały rok obowiązkowa jest jazda z włączonymi światłami mijania.

 • Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi kierowcy: 0,00 promila. Każdy kierujący, który odmówi poddania się badaniu na zawartość alkoholu we krwi, traktowany jest jako osoba będąca pod wpływem alkoholu.

 • Obowiązkowe jest przewożenie dzieci do lat 12 w fotelikach samochodowych.

 • Opony zimowe, które są obowiązkowe podczas jazdy po zaśnieżonej powierzchni, muszą mieć bieżnik o głębokości min. 3 milimetrów.


Pojazd należący do cudzoziemca powinien  być wyposażony na terenie Słowacji w apteczkę o zawartości zgodnej z wymogami kraju, w którym pojazd jest zarejestrowany.  Jednakże w Polsce posiadanie apteczki, w myśl obowiązującego prawa, nie jest obowiązkowe (oprócz autobusów i taksówek), jak również nie ma przepisów odnośnie ich wyposażenia.   . Ponadto według przepisów słowackich pojazd powinien być wyposażony w: trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę, kamizelkę odblaskową, linkę holowniczą, koło zapasowe, podnośnik, zapasowe żarówki i bezpieczniki elektryczne.


Uwaga


Kierowcom, którzy nie zapłacą na miejscu nałożonego  mandatu, policja zgodnie z obowiązującymi przepisami słowackimi,  zatrzymuje prawo jazdy na okres do 15 dni, w ciągu których powinni uiścić mandat. Po zapłaceniu mandatu można zatrzymane prawo jazdy odebrać osobiście na posterunku Policji okazując dowód wpłaty.  Wobec kierowców, którzy w ciągu 15 dni nie uiszczą mandatu, wszczynane jest postępowanie administracyjne zakończone wydaniem postanowienia o zatrzymaniu prawa jazdy do czasu opłacenia kary. Nałożony mandat w myśl słowackich przepisów nie może zostać obniżony lub anulowany.


Podróżowanie po kraju


Nie ma ograniczeń w poruszaniu się po kraju . Należy bezwzględnie przestrzegać okresów zamknięcia tras i szlaków turystycznych dla turystów - od 1 listopada do 15 czerwca. W rejonach górskich zalecane jest zaopatrzenie się w łańcuchy.

Pamiętaj o kasku


Wybierając się na stok warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i spakować kask. Miłośnicy białego szaleństwa zgodnie twierdzą, że kask to jak pasy bezpieczeństwa w samochodzie. Obowiązek jazdy w kasku na nartach i snowboardzie mają: • Austria - dzieci do lat 15 (poza regionem Tyrol i Vorarlberg), zalecany dla dorosłych

 • Czechy - zalecane dla dzieci i dorosłych

 • Francja - zelecane dla dzieci i dorosłych

 • Szwajcaria - zelecane dla dzieci i dorosłych

 • Słowacja - zelecane dla dzieci i dorosłych

 • Słowenia - dzieci do lat 14, zalecany dla dorosłych

 • Włochy - dzieci do lat 14, zalecany dla dorosłych


Pomyśl o ubezpieczeniu


Wyjeżdżając na narty warto pomyśleć o specjalnym, dedykowanym ubezpieczeniu podróżnym dla osób aktywnie uprawiających sporty.


Dekalog narciarza i snowboardzisty (FIS)1. Wzgląd na inne osoby. Każdy narciarz i snowboardzista powinien zachowywać się tak, aby nie zagrażać nikomu innemu i nie spowodować żadnej szkody.


Komentarz FIS: Narciarz odpowiedzialny jest także za złe działanie sprzętu‚ którego używa. W szczególności dotyczy to nowinek technicznych (płyty karwingowe lub do wyczynu).


2. Panowanie nad szybkością i sposobem jazdy. Każdy narciarz i snowboardzista musi zjeżdżać z szybkością dopasowaną do swych umiejętności‚ rodzaju i stanu trasy‚ warunków pogodowych i natężenia ruchu.


Komentarz FIS: Kolizje na stoku najczęściej zdarzają się z powodu nadmiernej szybkości‚ niezapanowania nad nartami lub niezauważenia innego uczestnika ruchu. Narciarz obowiązany jest poruszać się tak, aby w razie konieczności móc zatrzymać się lub skręcić, unikając kolizji. Narciarz obowiązany jest poruszać się wolno w miejscach zatłoczonych‚ w okolicach wyciągów‚ na zakończeniu trasy lub w miejscu zmniejszenia widoczności albo załamania stoku.


3. Wybór toru jazdy. Narciarz lub snowboardzista znajdujący się wyżej na stoku musi wybrać tor jazdy pozwalający uniknąć zderzenia z narciarzem znajdującym się niżej na stoku.


Komentarz FIS: Narciarstwo i snowboarding są sportami wolności ruchu przy przyjęciu zasady‚ że każdy uczestnik stosuje się do reguł uprawiania tych sportów. Na stokach rządzi zasada‚ że pierwszeństwo przysługuje temu, kto znajduje się "przed" lub "niżej". Każdy znajdujący się powyżej musi pamiętać‚ że jego zachowania nie mogą wpłynąć na zachowania tych przed lub poniżej.


4. Wyprzedzanie. Wyprzedzać można i z góry‚ i z dołu‚ i z prawej‚ i z lewej, ale w odległości‚ która zapewni wyprzedzanemu narciarzowi wystarczającą przestrzeń dla wszelkich jego manewrów.


Komentarz FIS: Wyprzedzający narciarz ponosi całkowitą odpowiedzialność za skutki manewru wyprzedzania do chwili jego ukończenia. Ta zasada odnosi się też do omijania stojących na stoku.


5. Wjazd i ruszanie z miejsca. Narciarz‚ który wjeżdża na drogę zjazdu lub po zatrzymaniu chce znowu ruszyć, ma obowiązek sprawdzić, patrząc w górę i w dół stoku‚ czy może to uczynić bez zagrożenia dla siebie i innych.


Komentarz FIS: Doświadczenie dowodzi‚ że ogromna część wypadków zdarza się wskutek nieprzewidywalnego włączenia się do ruchu nowego uczestnika. Nakazem bezpieczeństwa jest więc sprawdzenie, czy włączenie się narciarza nie spowoduje utrudnienia dla osób będących w ruchu. Wprowadzenie snowboardów i nart głęboko taliowanych (karwingowych) umożliwia ich użytkownikom wykonywanie skrętów i manewrów w poprzek lub pod prąd głównego nurtu, dlatego uczestnik ruchu musi tak się zachować, by osoby poruszające się w dół stoku nie były zagrożone.


6. Zatrzymywanie się. Narciarz tylko w razie absolutnej konieczności może zatrzymać się w miejscach zwężeń i złej widoczności. Po upadku musi usunąć się z toru jazdy najszybciej jak to tylko możliwe.


Komentarz FIS: Z wyjątkiem szerokich stoków zatrzymywanie się powinno następować na skraju trasy. Nikt nie może się zatrzymywać w miejscach niewidocznych dla jadących z góry lub zza zakrętu.


7. Podchodzenie i schodzenie. Narciarz może podchodzić lub schodzić tylko skrajem trasy‚ a w razie złej widoczności powinien zejść z niej.


Komentarz FIS: Trasy narciarskie są z założenia przeznaczone do ruchu jednokierunkowego - w dół. Pojawienie się osoby poruszającej się w przeciwnym kierunku stwarza zagrożenie dla poruszających się w dół. Ślady butów na śniegu pogarszają warunki jazdy, a odpowiada za to ten, kto je zostawił.


8. Stosowanie się do znaków i sygnalizacji. Każdy narciarz ma obowiązek stosowania się do znaków i sygnalizacji.


Komentarz FIS: Trasy narciarskie oznakowane są w zależności od stopnia trudności kolorami (od najłatwiejszych do najtrudniejszych): zielonym‚ niebieskim‚ czerwonym i czarnym. Na trasach umieszczone są też znaki informujące o utrudnieniach lub niebezpieczeństwach, np. o lawinach czy zamknięciu trasy. Uczestnik ruchu ma obowiązek obserwować znaki i stosować się do nich. Powinien zdawać sobie sprawę‚ że znaki umieszczono dla jego dobra i bezpieczeństwa.


9. Zachowanie się w razie wypadku. W razie wypadku każdy narciarz ma obowiązek niesienia pomocy.


Komentarz FIS: Jest oczywistą zasadą etyczną‚ że uprawiający sport ma obowiązek nieść pomoc poszkodowanemu. W szczególności powinno to polegać na udzieleniu pierwszej pomocy‚ na zawiadomieniu właściwych służb oraz natychmiastowym zabezpieczeniu (oznakowaniu) miejsca wypadku, by nie zagrażało ono innym uczestnikom ruchu. FIS wyraża nadzieję‚ że uderzenie w innego uczestnika ruchu i ucieczka z miejsca zdarzenia będą traktowane przez prawo poszczególnych krajów jak wykroczenie drogowe.


10. Obowiązek ujawnienia tożsamości. W razie wypadku każdy narciarz (zarówno świadek, jak i uczestnik) ma obowiązek podania swych danych osobowych.


Komentarz FIS: Świadkowie i opis zdarzenia mają kardynalne znaczenie dla ustalenia odpowiedzialności, dlatego każdy, kto był świadkiem, musi czuć się zobowiązany do uczestniczenia w procedurach wyjaśniających. Raporty właściwych służb oraz zdjęcia stanowić będą dowody w ustaleniu winnych.


Źródło: FIS - International Ski Federation (FIS)

Polska w Słowacji


Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Słowackiej


Słowacja, Bratysława, Hummelova 4, 814 91


Tel.: 00 421 2 59490211 Tel. dyżurny: 00 421 2 59490211


bratyslawa.amb.sekretariat@msz.gov.pl


www.bratyslawa.polemb.netWażne telefony


Telefony informacyjne


Informacja o numerach telefonów 1181


Numer kierunkowy na Słowację : 00421


(numer kierunkowy do Bratysławy dodatkowo 2, a w przypadku telefonowania na terenie Słowacji kierunkowy do Bratysławy 02)


Telefony alarmowe


Zintegrowany system ratunkowy: 112


Policja: 158


Straż miejska (Mestská polícia - cała Słowacja): 159 (bezpłatny)


Pogotowie ratunkowe: 155


Straż pożarna: 150


Górskie pogotowie ratunkowe HZS: 18300.


Połączenie do Polski na koszt abonenta: Poland-Direct: 0800 00 48 00.

Ubezpieczenie

Zgodnie z polskim prawem do ceny oferty obowiązkowo doliczone jest standardowe ubezpieczenie kosztów leczenia (KL) i następstw nieszczęśliwych wypadków (NW).


Szczegółowe warunki i kwota ubezpieczenia KL i NW zawartego w cenie ubezpieczenia zależą od organizatora wyjazdu. Informacje o obowiązkowym ubezpieczeniu znajdują się w zakładce "ważne dokumenty" zawierającej warunki uczestnictwa w imprezie i warunki ubezpieczenia.


 


Wyjeżdżając na narty warto pomyśleć o specjalnym, dedykowanym ubezpieczeniu podróżnym dla osób aktywnie uprawiających sporty. Ubezpieczenie podróżne Travel Guard Chartis dostępne za pośrednictwem travelplanet.pl gwarantuje między innymi:


- ochronę w przypadku amatorskiego uprawiana sportów m.in. narciarstwo, nurkowanie ze specjalistycznym sprzętem


- pokrycie kosztów poszukiwań w górach i na morzu


- zwrot kosztów wypożyczenia sprzętu narciarskiego oraz niewykorzystanego karnetu na wyciąg narciarski


- pokrycie kosztów transportu i transportu osoby towarzyszącej


- ochronę bagażu


- pokrycie kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej lub jej zmiany, w tym zwrot kosztów karnetu narciarskiego


- ochronę z tytułu odpowiedzialności cywilnej na osobach i na rzeczach


 


Ubezpieczenie podróżne  można wykupić podczas rezerwacji wycieczki lub po jej zakupie bezpośrednio w Centrum Rezerwacji tel. 801 400 600.

Ważne dokumenty

Rezerwacja telefoniczna

Nie wiesz którą ofertę wybrać? Zadzwoń...
801 080 145koszt 0,49/min z VAT
71 769 56 88 wg stawki operatora
... lub zostaw kontakt, oddzwonimy do Ciebie!

Rezerwacja w salonie

Dlaczego Travelplanet.pl?

 • Gwarancja najniższej ceny - wycieczki kosztuja dokładnie tyle, ile u organizatorów
 • Oferty tylko sprawdzonych biur podróży
 • Z nami dobrze wybierzesz swoje wakacje - doradzamy profesjonalnie, 7 dni w tygodniu, przez telefon, Internet, w salonach podróży
 • Jesteśmy nr 1 w Turystyce wg rankingu Money.pl i Gazety Wyborczej
 • Bezpieczne płatności online
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij