Czechy Harrachov

Hotel Ryzoviste Sporthotel

Kod oferty: 12072014NPL484
 • Ryzoviste Sporthotel
206
Cena za 1 osobę:
103 
Cena za 1 osobę dorosłą
Cena za 2 osoby 206 
Cena za 2 osoby dorosłe

Wybierz rodzaj zakwaterowania Cena

Zadaj pytanie
dotyczące tej oferty

Treść zapytania
Imię i nazwisko
E-mail
Numer telefonu

Kategoria:

***

Region:

Karkonosze

Położenie:

centrum ok. 1,5 km.

Wyposażenie:

sportowy hotel (73 pokoje). Recepcja. Restauracja/sala śniadaniowa, bar, pomieszczenie klubowe z TV sat. WLAN w restauracji gratis.

Kategoria lokalna:

3 gwiazdki.

Pokoje:

z prysznicem, WC, TV sat. Suszarka dostępna w recepcji. Odnowione w sezonie 2010/11. A1A: pokój 1-os. A2B/A2A: pokój 2-os. A3A: pokój 3-os. A2S: pokój 2-os. wariant ekonomiczny.

Rozrywka:

wieczorami muzyka w barze. Za opłatą: bilard i automaty do gry.

Sport:

bez opłaty: siłownia. Za opłatą: masaże.

Wyżywienie:

bufet śniadaniowy z kącikiem zdrowej żywności, 2 posiłki lub all inclusive. Wieczorem wybór 3-daniowego menu. All inclusive: dodatkowo pakiet lunchowy lub 2-daniowy wybór menu w południe, 15-16:00 kawa, herbata i ciasto, 11-22:00 piwo z beczki, wino stołowe, woda i lemoniada.

Zniżki A2A/A2S:

2 dorosłych + 1 dziecko (2-10 lat): 100%, (11-14 lat): 50%, (od 15 lat): 40% na dostawce (rozkładany fotel do spania, maks. 1,50 m). A3A: 2 dorosłych + 1 dziecko , A2B: 2 dorosłych + 1-2 dzieci (2-10 lat): 100%, (11-14 lat): 50%.

Parkowanie:

w cenie.

Zwierzę domowe:

tak, ok. 8 EUR/dzień.

 • Harrachov (Czechy)
 • Region
 • Na drodze
 • Na stoku
 • Kontakty
Suma tras:7 km
Sezon:Styczeń - Marzec
Karnet:6 dni ok. 2 620-3 070 CZK


Ośrodek narciarskiTrasy zjazdowe
Harrachov – Certova Hora
670 – 1020 m n.p.m.
Razem:7 km
trudne:1 km
średnie:4 km
łatwe:2 km


Cennik karnetów
Harrachov (604,00 kB)Harahov: kliknij, aby powiększyć


O kraju


Republika Czeska to kraj otoczony murem gór, zapraszający do doświadczania piękna przyrody w parkach narodowych i chronionych parkach krajobrazowych w połączeniu z zimowym wypoczynkiem w świetnie przygotowanych ośrodkach narciarskich. Leżący na wyciągnięcie ręki od Polski zachęca dobrymi stokami, trasami biegowymi, snowparkami i torami bobslejowymi. Najlepsze tereny czekają na nas w Karkonoszach (Krkonoše) - najwyższe góry w Czechach. Bardziej kameralne miejsca znajdziemy w zakątkach Szumaw, Gór Orlickich i Izerskich, Jesennikach i Beskidach. Czechy to też słynne knedle i zapiekany ser - obowiązkowe do spróbowania w miejscowych restauracjach, a do tego wyborne regionalne piwo lane z wysoką na trzy palce pianą.


Region w pigułce


Harahov to malowniczo położone miasto w Zachodnich Karkonoszach, w dolinie Mumlavy, będące jednocześnie jednym z najpiękniejszych ośrodków sportów zimowych w Republice Czeskiej. Otoczony od północy przesmykiem Novosvětským, a od południa Czarcią Górą (Čertová Hora) ma zapewnione idealne zimowe warunki klimatyczne. Miejsce to jest  doskonale znane kibicom skoków narciarskich, gdyż mieści się tutaj słynna mamucia skocznia, z której latał nasz Adam Małysz.


Dla kogo


Ośrodek oferuje bardzo dobre warunki do uprawiania sportów zimowych. Znajdziemy tu świetnie przygotowane trasy, które są regularnie naśnieżane i ratrakowane. Początkujący narciarze mogą trenować na długim 2 kilometrowym stoku, a ci bardziej zaawansowani mogą poszaleć na czarnej trasie o długości  1050 m. Na szczyt Czarciej Góry wyjeżdżać można dwiema cztero krzesełkowymi kolejkami. Z góry rozpościera się piękny widok na okoliczne szczyty Karkonoszy.


W okolicy mamy idealne warunki dla narciarzy biegowych. Trasy o łącznej długość  110 km są codziennie ratrakowane, znaczone i połączone bezpośrednio z trasami biegowymi w Jakuszycach (teren Biegu Piastów).


Teren dostarcza też dużo tras turystycznych przygotowanych do zimowej wędrówki.


W ramach odpoczynku od zimowego szaleństwa na jednej lub dwóch deskach warto odwiedzić  tereny skoczni narciarskich, na których walczy się o tytuły Mistrza Świata i Europy. Harahov jest jedynym ośrodkiem w Czechach wyposażonym w kompletny zestaw ośmiu skoczni narciarskich. Wieczorami można zabawić się w dyskotekach, przy bowlingu lub w kino-kawiarniach.

W Czechach czekają na nas bardzo przyjemne i dobrze utrzymane drogi. Dojazd do większości narciarskich miejsowości nie sprawia problemu, gdyż jest tutaj dobry system oznaczeń i drogowskazów. Jeśli będziemy poruszać się po czeskich autostradach i drogach szybkiego ruchu musimy zaopatrzyć się w winetę. Nalepkę możemy zakupić na stacji benzynowej, przejściu granicznym lub w urzędzie pocztowym. Należy pamiętać, aby umieścić ją w widocznym miejscu na przedniej szybie samochodu. Warto stosować się do ograniczeń prędkości, gdyż mandaty za przekroczenie prędkości potrafią być bardzo wysokie.


 


Niektóre przepisy ruchu drogowego: • Maksymalna dopuszczalna prędkość: na terenie zabudowanym dla samochodów osobowych - 50 km/h; poza terenem zabudowanym dla samochodów osobowych- 90 km/h, na drogach szybkiego ruchu dla samochodów osobowych i motorów - 130 km/h.

 • Dopuszczalny poziom alkoholu we krwi wynosi 0,0 promila

 • Zabronione jest przewożenie na przednich siedzeniach dzieci do 12 lat oraz zwierząt

 • Obowiązkowe wysposażenie samochodu: apteczka, linka holownicza, trójkąt ostrzegawczy i koło zapasowe.

 • Od 1. stycznia 2011 r.  dla pojazdów zarejestrowanych w Republice Czeskiej obowiązuje nowe wyposażenie apteczek samochodowych.Pamiętaj o kasku


Wybierając się na stok warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i spakować kask. Miłośnicy białego szaleństwa zgodnie twierdzą, że kask to jak pasy bezpieczeństwa w samochodzie. Obowiązek jazdy w kasku na nartach i snowboardzie mają: • Austria - dzieci do lat 15 (poza regionem Tyrol i Vorarlberg), zalecany dla dorosłych

 • Czechy - zalecane dla dzieci i dorosłych

 • Francja - zelecane dla dzieci i dorosłych

 • Szwajcaria - zelecane dla dzieci i dorosłych

 • Słowacja - zelecane dla dzieci i dorosłych

 • Słowenia - dzieci do lat 14, zalecany dla dorosłych

 • Włochy - dzieci do lat 14, zalecany dla dorosłych


Pomyśl o ubezpieczeniu


Wyjeżdżając na narty warto pomyśleć o specjalnym, dedykowanym ubezpieczeniu podróżnym dla osób aktywnie uprawiających sporty.


Dekalog narciarza i snowboardzisty (FIS)1. Wzgląd na inne osoby. Każdy narciarz i snowboardzista powinien zachowywać się tak, aby nie zagrażać nikomu innemu i nie spowodować żadnej szkody.


Komentarz FIS: Narciarz odpowiedzialny jest także za złe działanie sprzętu‚ którego używa. W szczególności dotyczy to nowinek technicznych (płyty karwingowe lub do wyczynu).


2. Panowanie nad szybkością i sposobem jazdy. Każdy narciarz i snowboardzista musi zjeżdżać z szybkością dopasowaną do swych umiejętności‚ rodzaju i stanu trasy‚ warunków pogodowych i natężenia ruchu.


Komentarz FIS: Kolizje na stoku najczęściej zdarzają się z powodu nadmiernej szybkości‚ niezapanowania nad nartami lub niezauważenia innego uczestnika ruchu. Narciarz obowiązany jest poruszać się tak, aby w razie konieczności móc zatrzymać się lub skręcić, unikając kolizji. Narciarz obowiązany jest poruszać się wolno w miejscach zatłoczonych‚ w okolicach wyciągów‚ na zakończeniu trasy lub w miejscu zmniejszenia widoczności albo załamania stoku.


3. Wybór toru jazdy. Narciarz lub snowboardzista znajdujący się wyżej na stoku musi wybrać tor jazdy pozwalający uniknąć zderzenia z narciarzem znajdującym się niżej na stoku.


Komentarz FIS: Narciarstwo i snowboarding są sportami wolności ruchu przy przyjęciu zasady‚ że każdy uczestnik stosuje się do reguł uprawiania tych sportów. Na stokach rządzi zasada‚ że pierwszeństwo przysługuje temu, kto znajduje się "przed" lub "niżej". Każdy znajdujący się powyżej musi pamiętać‚ że jego zachowania nie mogą wpłynąć na zachowania tych przed lub poniżej.


4. Wyprzedzanie. Wyprzedzać można i z góry‚ i z dołu‚ i z prawej‚ i z lewej, ale w odległości‚ która zapewni wyprzedzanemu narciarzowi wystarczającą przestrzeń dla wszelkich jego manewrów.


Komentarz FIS: Wyprzedzający narciarz ponosi całkowitą odpowiedzialność za skutki manewru wyprzedzania do chwili jego ukończenia. Ta zasada odnosi się też do omijania stojących na stoku.


5. Wjazd i ruszanie z miejsca. Narciarz‚ który wjeżdża na drogę zjazdu lub po zatrzymaniu chce znowu ruszyć, ma obowiązek sprawdzić, patrząc w górę i w dół stoku‚ czy może to uczynić bez zagrożenia dla siebie i innych.


Komentarz FIS: Doświadczenie dowodzi‚ że ogromna część wypadków zdarza się wskutek nieprzewidywalnego włączenia się do ruchu nowego uczestnika. Nakazem bezpieczeństwa jest więc sprawdzenie, czy włączenie się narciarza nie spowoduje utrudnienia dla osób będących w ruchu. Wprowadzenie snowboardów i nart głęboko taliowanych (karwingowych) umożliwia ich użytkownikom wykonywanie skrętów i manewrów w poprzek lub pod prąd głównego nurtu, dlatego uczestnik ruchu musi tak się zachować, by osoby poruszające się w dół stoku nie były zagrożone.


6. Zatrzymywanie się. Narciarz tylko w razie absolutnej konieczności może zatrzymać się w miejscach zwężeń i złej widoczności. Po upadku musi usunąć się z toru jazdy najszybciej jak to tylko możliwe.


Komentarz FIS: Z wyjątkiem szerokich stoków zatrzymywanie się powinno następować na skraju trasy. Nikt nie może się zatrzymywać w miejscach niewidocznych dla jadących z góry lub zza zakrętu.


7. Podchodzenie i schodzenie. Narciarz może podchodzić lub schodzić tylko skrajem trasy‚ a w razie złej widoczności powinien zejść z niej.


Komentarz FIS: Trasy narciarskie są z założenia przeznaczone do ruchu jednokierunkowego - w dół. Pojawienie się osoby poruszającej się w przeciwnym kierunku stwarza zagrożenie dla poruszających się w dół. Ślady butów na śniegu pogarszają warunki jazdy, a odpowiada za to ten, kto je zostawił.


8. Stosowanie się do znaków i sygnalizacji. Każdy narciarz ma obowiązek stosowania się do znaków i sygnalizacji.


Komentarz FIS: Trasy narciarskie oznakowane są w zależności od stopnia trudności kolorami (od najłatwiejszych do najtrudniejszych): zielonym‚ niebieskim‚ czerwonym i czarnym. Na trasach umieszczone są też znaki informujące o utrudnieniach lub niebezpieczeństwach, np. o lawinach czy zamknięciu trasy. Uczestnik ruchu ma obowiązek obserwować znaki i stosować się do nich. Powinien zdawać sobie sprawę‚ że znaki umieszczono dla jego dobra i bezpieczeństwa.


9. Zachowanie się w razie wypadku. W razie wypadku każdy narciarz ma obowiązek niesienia pomocy.


Komentarz FIS: Jest oczywistą zasadą etyczną‚ że uprawiający sport ma obowiązek nieść pomoc poszkodowanemu. W szczególności powinno to polegać na udzieleniu pierwszej pomocy‚ na zawiadomieniu właściwych służb oraz natychmiastowym zabezpieczeniu (oznakowaniu) miejsca wypadku, by nie zagrażało ono innym uczestnikom ruchu. FIS wyraża nadzieję‚ że uderzenie w innego uczestnika ruchu i ucieczka z miejsca zdarzenia będą traktowane przez prawo poszczególnych krajów jak wykroczenie drogowe.


10. Obowiązek ujawnienia tożsamości. W razie wypadku każdy narciarz (zarówno świadek, jak i uczestnik) ma obowiązek podania swych danych osobowych.


Komentarz FIS: Świadkowie i opis zdarzenia mają kardynalne znaczenie dla ustalenia odpowiedzialności, dlatego każdy, kto był świadkiem, musi czuć się zobowiązany do uczestniczenia w procedurach wyjaśniających. Raporty właściwych służb oraz zdjęcia stanowić będą dowody w ustaleniu winnych.


Źródło: FIS - International Ski Federation (FIS)

Polska w Czechach

Ambasada Republiki Czeskiej w Polsce


ul. Koszykowa 18


00-555 Warszawa


+48 (0)22 525 18 50


+48 (0)22 525 18 98


www.mzv.cz/warsaw


warsaw(at)embassy.mzv.cz


 Czechy w Polsce

Ambasada Republiki Czeskiej w Polsce


ul. Koszykowa 18


00-555 Warszawa


+48 (0)22 525 18 50


+48 (0)22 525 18 98


www.mzv.cz/warsaw


warsaw(at)embassy.mzv.czWażne telefony


Pogotowie ratunkowe - 155


Policja - 158


Straż pożarna - 150


Policja miejska - 156


Pomoc drogowa - 123, 124, 1054


Zintegrowany system pomocy - 112

Ubezpieczenie

Zgodnie z polskim prawem do ceny oferty obowiązkowo doliczone jest standardowe ubezpieczenie kosztów leczenia (KL) i następstw nieszczęśliwych wypadków (NW).


Szczegółowe warunki i kwota ubezpieczenia KL i NW zawartego w cenie ubezpieczenia zależą od organizatora wyjazdu. Informacje o obowiązkowym ubezpieczeniu znajdują się w zakładce "ważne dokumenty" zawierającej warunki uczestnictwa w imprezie i warunki ubezpieczenia.


 


Wyjeżdżając na narty warto pomyśleć o specjalnym, dedykowanym ubezpieczeniu podróżnym dla osób aktywnie uprawiających sporty. Ubezpieczenie podróżne Travel Guard Chartis dostępne za pośrednictwem travelplanet.pl gwarantuje między innymi:


- ochronę w przypadku amatorskiego uprawiana sportów m.in. narciarstwo, nurkowanie ze specjalistycznym sprzętem


- pokrycie kosztów poszukiwań w górach i na morzu


- zwrot kosztów wypożyczenia sprzętu narciarskiego oraz niewykorzystanego karnetu na wyciąg narciarski


- pokrycie kosztów transportu i transportu osoby towarzyszącej


- ochronę bagażu


- pokrycie kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej lub jej zmiany, w tym zwrot kosztów karnetu narciarskiego


- ochronę z tytułu odpowiedzialności cywilnej na osobach i na rzeczach


 


Ubezpieczenie podróżne  można wykupić podczas rezerwacji wycieczki lub po jej zakupie bezpośrednio w Centrum Rezerwacji tel. 801 400 600.

Ważne dokumenty

Rezerwacja telefoniczna

Nie wiesz którą ofertę wybrać? Zadzwoń...
801 080 145koszt 0,49/min z VAT
71 769 56 88 wg stawki operatora
... lub zostaw kontakt, oddzwonimy do Ciebie!

Rezerwacja w salonie

Dlaczego Travelplanet.pl?

 • Gwarancja najniższej ceny - wycieczki kosztuja dokładnie tyle, ile u organizatorów
 • Oferty tylko sprawdzonych biur podróży
 • Z nami dobrze wybierzesz swoje wakacje - doradzamy profesjonalnie, 7 dni w tygodniu, przez telefon, Internet, w salonach podróży
 • Jesteśmy nr 1 w Turystyce wg rankingu Money.pl i Gazety Wyborczej
 • Bezpieczne płatności online
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij