Hotel Jeździectwo - Wiączyń Dolny

Opis hotelu

Kategoria

Region

Opis

Wiek uczestników 10-13 i 14-18 lat Miłośników koni i sportów jeździeckich zapraszamy do nowoczesnego Centrum Rekreacyjno - Sportowego "ZBYSZKO" w Wiączyniu Dolnym koło Łodzi. Ośrodek zajmuje 15 hektarów i graniczy z Lasami Wiączyńskimi ( 1100 hektarów), w pobliżu przebiega "Łódzki Szlak Konny". Dzięki swojej infrastrukturze i położeniu zapewnia możliwość nauki i doskonalenia umiejętności jeździeckich dla każdego niezależnie od stopnia zaawansowania i pogody.

Program

Przeznaczone są tylko i wyłącznie dla młodzieży zainteresowanej jazdą konną i pragnącej intensywnie rozwijać swoje umiejętności pod okiem instruktorów i trenerów jeździectwa i powożenia, którzy startują z powodzeniem w Pucharze Świata, Mistrzostwach Europy i Polski. Kurs obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne z jeździectwa, powożenia oraz hodowli koni i umożliwia zdobycie brązowej, srebrnej lub złotej odznaki jeździeckiej PZJ. Szkolenie dla początkujących obejmuje jazdę indywidualną na lonży (jedna godzina dziennie) do czasu uzyskania zezwolenia instruktora na uczestnictwo w zajęciach grupowych. Naukę samodzielnego przygotowania konia do jazdy czyszczenie i siodłanie pod okiem instruktora, karmienie koni i sprzątanie stajni. Po okresie wstępnym doskonalenie umiejętności jeździeckich w grupie z elementami woltyżerki po trzy godziny dzienni i próby powożenia bryczką. Szkolenie dla zaawansowanych to trzy godziny jazdy konnej dziennie, nauka lonżowania, próby woltyżerki, podstawy powożenia bryczką, skoki przez przeszkody i jazda w terenie za zgodą i pod okiem instruktora. Dodatkowo pielęgnacja konia będącego pod opieką kursanta, samodzielne przygotowywanie konia do jazdy - czyszczenie i siodłanie, karmienie koni i sprzątanie stajni. Ponadto ogniska, dyskoteki, gry i zabawy prowadzone na terenie ośrodka oraz zwiedzanie Łodzi a w tym największego w Europie Centrum Handlowo - Rekreacyjnego "MANUFAKTURA" zlokalizowanego w byłej, największej łódzkiej fabryce włókienniczej oraz pobyt w Parku Wodnym "FALA".

Zakwaterowanie

Centrum Rekreacyjno - Sportowe "ZBYSZKO" certyfikowane przez Polski Związek Jeździecki posiada stajnie dla 80 koni i kuców, dwie kryte ujeżdżalnie, dwa zewnętrzne profesjonalnie przygotowane parkury, dwie "karuzele", powozownię, bardzo dobrze zaopatrzony sklep jeździecki, boiska do gier zespołowych, miejsce na ognisko, świetlicę, kawiarnię z dyskoteką i plac zabaw. W kompleksie nowy hotelik położony nad powozownią obok stajni z pokojami 3 i 4 osobowymi połączonymi wspólną łazienką na 2 pokoje.

Świadczenia Zakwaterowanie

10 noclegów (grupa łPMŁ06 - 7 noclegów) Wyżywienie: 3 razy dziennie w sali jadalnej obiektu. Pierwszy posiłek kolacja w dniu przyjazdu, ostatni posiłek śniadanie oraz prowiant na drogę powrotną. Transport: autokar turystyczny. Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A. Opieka kadry pedagogicznej. Zajęcia z instruktorami i trenerami. W cenie wypożyczenie toczka i ochraniaczy na łydki.

Informacje praktyczne

Na kurs należy zabrać wygodny strój do jazdy konnej - najlepiej dres, buty osłaniające kostkę z gładką podeszwą - nie "adidasy" i nie trampki, kurtkę przeciwdeszczową, strój kąpielowy oraz legitymację szkolną. Warto zabrać własny toczek, który jest obowiązkowy w czasie jazdy i specjalne buty jeździeckie. Kieszonkowe według uznania uczestnika.

Uwagi

Każdy uczestnik musi posiadać zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do uprawiania jeździectwa oraz zgodę rodziców na udział w kursie. Na miejscu można zaopatrzyć się we wszelki sprzęt i akcesoria jeździeckie oraz wykupić dodatkowe jazdy w cenie 30 zł. za godzinę. Opłata za egzamin na poszczególne odznaki PZJ wynosi 30 zł. za każdą. Cena nie obejmuje dopłaty za transport z miast w Polsce wyszczególnionych w planie podróży.

Hotel w ofertach organizatorów

Aktualnie nie posiadamy ofert do wybranego hotelu

0
OFERT
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY